2021-04-24 18:27:27

Zacięty mecz w Kwidzynie, ale MMTS lepszy od Grupy Azoty SPR Tarnów

MMTS ograł we własnej hali Grupę Azoty SPR Tarnów 29:26. Po pierwszej połowie kwidzynianie prowadzili 15:13.

Mecz zaczął się od trzech trafień Grupy Azoty SPR, która szybko prowadziła 3:0. Gospodarze pierwszą bramkę rzucili w 5. minucie, gdy z karnego trafił Jakub Szyszko. Po dobrym początku tarnowianie zanotowali przestój i gospodarze doprowadzili do remisu.

W 13. minucie swój występ w tym meczu zakończył Mateusz Wojdan, który został ukarany czerwoną kartką za faul na Damianie Przytule. MMTS gonił i w końcu w 19. minucie go kontrze Patryka Grzenkowicza prowadził 7:6. Później oglądaliśmy wyrównane i zacięte spotkanie, jednak cały czas przewagę miał już MMTS, który na przerwę schodził przy stanie 15:13.

Kilka sekund po wznowieniu gry oglądaliśmy drugą czerwoną kartkę w tym spotkaniu. Tym razem ukarany nią został Damian Przytuła, który zgromadził trzy kary dwóch minut. Reprezentant Polski zakończył to spotkanie bez bramki.

Spotkanie było zacięte i wyrównane. Oglądaliśmy wymianę ciosów, akcja toczyła się na zasadzie gol za gol. Jednak ciągle prowadził nieznacznie MMTS. W 48. minucie Grupa Azoty SPR zmniejszyła straty do jednego trafienia i o czas poprosił trener Bartłomiej Jaszka. To była dobra decyzja, bo po bramkach Jędrzeja Zieniewicza, Kamila Kriegera i Patryka Grzenkowicza jego drużyna odskoczyła na cztery gole.

Zawodnicy trenera Jaszki do końca utrzymywali już przewagę i cieszyli się z wygranej.

MMTS Kwidzyn - Grupa Azoty SPR Tarnów 29:26 (15:13)