2021-04-23 21:50:29

Cenne zwycięstwo Górnika. Gwardia przegrywa piąty raz z rzędu

Ważne zwycięstwo Górnika! Zabrzanie wygrali na wyjeździe z Gwardią Opole 29:20.

Gospodarze na pierwsze trafienie czekali do 4. minuty, gdy z kontry trafił Mateusz Jankowski, a na tablicy wyników było 1:1. Gwardziści w 10. minucie prowadzili 3:2, ale odpowiedzili Łukasz Gogola i dwa razy Jan Czuwara.

Zabrzanie jednak nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo po golach Szymona Działakiewicza, Łukasza Kucharzyka i Patryka Mauera było 6:5. Bardzo dobrze spisywali się bramkarze obu drużyn - Adam Malcher z Gwardii i Jakub Skrzyniarz w Górniku. W 17. minucie o czas poprosił Marcin Lijewski, a w 20. Rafał Kuptel. Co ciekawe przez ten czas nie padła żadna bramka i tablica wyników pokazywała - 7:6.

Ostatecznie po pierwszej połowie Górnik miał trzy gole przewagi. A dodatkowo świetnie wszedł w drugą połowę, bo golami z karnych Bartłomieja Tomczaka. Gwardia miała spore problemy ze skutecznością, w 42. minucie przegrywali oni 11:17, a z przerwy skorzystał Rafał Kuptel. Później opolanie trzymali się na kilka bramek za Górnikiem.

Jednak w ostatnich pięciu minutach oglądaliśmy koncert zabrzan. Zawodnicy Marcina Lijewskiego raz po raz biegali do kontry i powiększali przewagę. Samą końcówkę wygrali aż 8:2, a cały mecz 29:20. Dla Gwardii to piąta porażka z rzędu.

Gwardia Opole - Górnik Zabrze 20:29 (9:12)