2021-04-23 19:57:34

Piotrkowianin powalczył z Orlen Wisłą. Ale komplet punktów dla Nafciarzy

W piątek Piotrkowianina Piotrków Trybunalski czekało arcytrudne zadanie, ponieważ zmierzył się z Orlen Wisłą Płock. Gospodarze zaprezentowali się bardzo dobrze na parkiecie, ale ostatecznie "Nafciarze" wygrali 29:23.

We wtorek Orlen Wisła Płock po bardzo emocjonującym meczu z GOG awansowała do Final4 Ligi Europejskiej. Nafciarze w kolejnym ligowym spotkaniu zmierzyli się na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Zmotywowani do walki podopieczni Piotrkowianina Piotrków Trybunalskie postawiali  gościom trudne warunki i ambitni walczyli.

Płocczanie rozpoczęli mecz od prowadzenia, ale gospodarze konsekwentne odrabiali straty. W 10. minucie Marcin Matyjasik doprowadził do remisu 6:6, a po chwili Marcin Tórz dał prowadzenie swojemu zespołowi. Oglądaliśmy wyrównany mecz, w którym wynik oscylował wokół remisu. Piotrkowianin wykorzystywał błędy popełniane w Orlen Wiśle i skutecznie przebijał się przez defensywę rywali. Dobrze między słupkami gospodarzy spisywał się Kacper Ligarzewski. Płocczanie mylili się w ataku i nieprecyzyjne rzuty, przeciwnicy zamieniali na kolejne trafienia. Po pierwszej połowie drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego schodziła do szatni ze stratą tylko dwóch oczek (11:13).

Po zamianie stron Piotrkowianin nie zamierzał się poddawać i odrabiał straty. Orlen Wisła utrzymywała swoje prowadzenie i dzięki obron Adama Morawskiego spokojnie budowała przewagę. Nafciarze poprawili swoją skuteczność w ataku i kontrolowali przebieg meczu do samego końca.

Piotrkowianin dzielnie walczył do samego końca, ale nie był w stanie już zniwelować różnicy. Ostatnie minuty należały do Orlen Wisły, która zbudowała prowadzenie. Podopieczni Bartosza Jureckiego nie byli już w stanie zatrzymać Nafciarzy i musieli uznać wyższość wicemistrzów Polski.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski -  Orlen Wisła Płock 23:29 (11:13)