2021-04-22 10:18:05
Wojciech Staniec

Kluczowy zawodnik zostaje w Grupie Azoty SPR Tarnów

Kiryl Kniazeu zostaje w Grupie Azoty SPR Tarnów. Rozgrywający przedłużył kontrakt o rok.

Zawodnik ten trafił do Tarnowa na początku obecnego sezonu, wcześniej grał w Enerdze MKS Kalisz. Na swoim koncie ma też występy w Sandra SPA Pogoni Szczecin, czy SKA Mińsk. Rozegrał też 50 meczów w reprezentacji Białorusi.

W obecnym sezonie PGNiG Superligi rozegrał 18 meczów, w których rzucił 47 bramek. Białorusin, który jest bardzo uniweralnym rozgrywającym jest ważnym punktem tarnowskiego klubu.

- Kiryl to niezwykle wszechstronny zawodnik. Jako lewy rozgrywający sprawdza się nie tylko na swojej pozycji, ale także na środku oraz z prawej strony rozegrania, a gdy jest wyjątkowa potrzeba – radzi sobie też jako obrotowy. Świetnie wykonuje także rzuty karne. Ważnym aspektem dla nas jest również jego bogate doświadczenie zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne. Nie mam wątpliwości, że Kiryl jest jedną z kluczowych postaci w naszej drużynie i cieszę się, że będziemy mogli współpracować z nim również w kolejnym sezonie – mówi prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.  

Sam 31-latek także cieszy się z podpisania umowy. - Drużyna z Tarnowa to bardzo ambitny zespół i ma ciekawe plany na przyszłość. Cieszę się, że mam możliwość tutaj grać. Również atmosfera w szatni przekonuje mnie do tego, by zostać tutaj na dłużej - wyjaśnia.

źródło: inf. prasowa