2021-04-21 10:10:14
Wojciech Staniec

Gwardia Opole stawia na młodych. Obrotowy z profesjonalnym kontraktem

W Opolu odważnie stawiają na młodych zawodników. Teraz podpisali umowę umowę z Januszem Wandzlem.

Wandzel urodził się 17 czerwca 2003 roku, ma 194 cm wzrostu. Obrotowy jest wychowankiem PGE Akademii Gwardii Opole. Za sobą ma już występy w seniorskich drużynach, grał w meczach III ligi (w rezerwach Gwardii) oraz w I lidze (w Olimpie Grodków). 

- Kontynuujemy politykę dawania szans młodym, dobrze rokującym zawodnikom z naszych grup młodzieżowych. Janusz jest bardzo utalentowanym, silnym kołowym i pozostaje nam wierzyć, że będzie rozwijał się tak, jak do tej pory i z czasem będzie pełnił coraz ważniejsze funkcje w zespole – wyjaśnia Tomasz Wróbel, dyrektor sportowy Gwardii.

Teraz 17-letni Wandzel podpisał zawodowy kontrakt z Gwardią i będzie wprowadzany do drużyny grajacej w PGNiG Superlidze. - Jestem bardzo szczęśliwy, że tak się to skończyło. Drużyna przyjęła mnie dobrze i to cieszy, ale mam świadomość, że jestem tutaj po to, by pracować. Superliga to zupełnie inny poziom, do którego muszę przywyknąć i nabrać doświadczenia. Na pewno jednak nie zabraknie mi charakteru, a podpatrywanie takich zawodników jak Jankowski czy Klimków tylko mi w tym pomoże. Zrobię, co mogę, by w przyszłości wejść na ich poziom - mówi młody zawodnik.

źródło i fot. kprgo.pl