2021-04-20 19:47:02
Piotr Pitas

Derby Dolnego Śląska dla Chrobrego Głogów! Trzybramkowe zwycięstwo po zaciętym meczu

Spotkanie miało dużą wagę nie tylko z powodu derbowej rywalizacji zespołów. Przed meczem drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli - Chrobry z dorobkiem 24 punktów zajmował 8 miejsce, natomiast Zagłębie plasowało się na 9 pozycji z 22 punktami.

Na początku meczu inicjatywę przejęli goście. Była to niespodzianka, ponieważ w ostatnich tygodniach „Miedziowi” mieli fatalną passę pięciu kolejnych porażek. Po mocnym początku gości i prowadzeniu 6:2 głogowianie doszli do głosu i udało się im doprowadzić do remisu 9:9. W pierwszej połowie dobrze wyglądali bramkarze obydwóch zespołów oraz gra defensywna. Ostatecznie do przerwy na tablicy wyników widniał remis 13:13.

Druga część spotkania rozpoczęła się dokładnie tak jak pierwsza - cztery bramki gości pozwoliły zbudować zdecydowaną przewagę. Ponownie Chrobry otrząsnął się po słabym początku i zdołał wyrównać stan rywalizacji. Od wyniku 18:18 zdecydowanie lepszą drużyną byli gospodarze. Świetne interwencje Antona Dereviankina pozwoliły zbudować przewagę, a skuteczniejsi w ofensywie byli jego koledzy z pola. Wtorkowe derby były zresztą popisem wszystkich trzech Ukraińców na parkiecie - Tilte i Chychykalo rzucili po 8 bramek, Dereviankin zanotował 34% odbitych rzutów. Po stronie Zagłębia świetne zawody rozgrywał wspomniany wyżej Chychykalo oraz Marek Maricinak, ale poza tą dwójką „Miedziowi” nie mieli kim straszyć gospodarzy. Rozsądna gra Chrobrego Głogów pozwoliła dowieść zwycięstwo do końca, ostatecznie w rozmiarach 32:29.

Derbowe zwycięstwo pozwoli awansować gospodarzom na siódmą pozycję w tabeli. Dla Zagłębia Lubin to szósta kolejna porażka. W następnej kolejce „Miedziowi” zagrają we własnej hali z Pogonią Szczecin, natomiast Chrobry podejmie Stal Mielec.

Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 32:29 (13:13)