2021-04-10 19:30:24

Azoty wygrywają w Piotrkowie. Zaskakująca regularność w obu połowach

Pewne zwycięstwo Azotów w Piotrkowie! Puławianie ograli niżej notowanego rywala 40:28.

W pierwszym w tym sezonie meczu obu drużyn, który obyło się w Puławach Piotrkowianin był o krok od sprawienia sensacji. Przyjezdni długo prowadzili, a gospodarze dopiero w samej końcówce rzucili się do odrabiania strat. Ich zryw przyniósł efekt, bo ostatecznie to Azoty cieszyły się z triumfu.

Rewanż jednak nie przyniósł takich emocji. Goście zaczęli od serii trzech bramek (dwie bramki Andrieja Akimenki i jedna Antoniego Łangowskiego). Gospodarze przełamali się w 4. minucie, gdy z karnego trafił Marcin Szopa.

Warto zwrócić na niesamowitą regularność obu drużyn, pierwsza połowa zakończyła się wygraną Azotów 20:14, a druga... także wygraną puławian 20:14.

Azoty po tym spotkaniu umocniły się na trzecim miejscu w tabeli. Piotrkowianin wciąż jest ostatni.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Azoty Puławy 28:40 (14:20)