2021-04-02 18:03:40

Orlen Wisła Płock wzięła rewanż na Sandra SPA Pogoni Szczecin. I zagrała perfekcyjnie w obronie

Orlen Wisła nie miałą litości dla Sandra SPA Pogoni Szczecin. Płocczanie po pierwszej połowie prowadzili 19:10, a ostatecznie wygrali 31:26.

W piątkowe popołudnie w Płocku nadrabiano superligowe zaległości. Na przeciwko siebie stanęły Orlen Wisła i Sandra SPA Pogoń. Dla obu drużyn było to drugie starcie w tym sezonie, pierwsze - rozegrane we wrześniu w Szczecinie "Portowcy" sensacyjnie wygrali. Tym razem - w starciu z płocczanami nie mieli szans.

Orlen Wisła zagrała fanstastycznie w obronie, niech świadczy o tym liczba straconych bramek w całym meczu - szesnaście. Płoccy zawodnicy kapitalnie spisywali się w defensywie - a jej bramkarze nie mieli zbyt dużo do roboty, w pierwszej połowie w światło bramki strzeżonej przez Abdelrahmana Homayeda piłka leciała tylko piętnaście razy - a Egipcjanin odbił pięć rzutów. Po przerwie zmienił go Adam Morawski, reprezentant Polski także odbił pięć rzutów (na 11) co dało mu 45 procent skuteczności.

Do składu "Nafciarzy" wrócił nieobecny ostatnio Predrag Vejin, który pokazał się z dobrej strony i zdobył pięć bramek. Od samego początku Orlen Wisła prowadziła i stopniowo powiększała przewagę, w 14. minucie było 9:5, w 23. 14:7, w 34. 21:11, a w 45. 26:14.

Dla płoczan był to początek ligowego maratonu, przed pierwszym gwizdkiem mieli rozegranych piętnaście meczów, a więc o trzy mniej niż reszta rywali. W piątek Orlen Wisła rozbiła Sandra SPA Pogoń Szczecin, a już po świętach we wtorek zagra na wyjeździe z Gwardią Opole, a następnie w czwartek zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był zdobywca ośmiu bramek, Przemysław Krajewski.

Orlen Wisła Płock - Sandra SPA Pogoń Szczecin 31:16 (19:10)

Orlen Wisła: Homayed, Morawski - Krajewski 8, Komarzewski 5, Vejin 5, Daszek 4, Szita 4, Toto 3, Serdio 1, Dutra 1, Ruiz, Susnja, Mihić, Terzić, Mindegia, Stenmalm

Sandra SPA Pogoń: Gawryś, Terekhov - Rybski 5, Matuszak 3, Fedeńczak 2, Krupa 2, Gierak 2, Krysiak 1, Biernacki 1, Wąsowski, Bosy, Telenga, Zaremba, Krok, Jedziniak