2021-04-02 06:55:43
Wojciech Staniec

Jesienią w ich meczu doszło do największej sensacji sezonu. Teraz będzie rewanż?

Trwa nadrabianie ligowych zaległości. Przed nami pojedynek Orlen Wisły Płock z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

To już będzie drugie w tym sezonie spotkaniu obu drużyn. Do pierwszego doszło w pierwszej kolejce PGNiG Superligi, jeszcze we wrześniu. Wtedy byliśmy świadkami ogromnej sensacji - być może - największej w całym sezonie.

W spotkaniu rozgrywanym w Szczecinie Orlen Wisła była zdecydowanym faworytem, jednak "Portowcy" sprawili ogromną niespodziankę. Po zaciętym meczu pokonali 26:24. Od tego czasu wiele się zmieniło. Orlen Wisła później w lidze przegrała tylko raz - z Łomżą Vive Kielce i obecnie jest trzecia w tabeli - ale tylko dlatego, że ma mniej rozegranych meczów od Azotów Puławy. Z kolei zawodnicy Sandra SPA Pogonii po dobrym początku sezonu wpadli w dołek, mocno spadli w tabeli. Ostatnio przełamali złą passę i wygrali u siebie z Grupą Azoty SPR Tarnów, obecnie zajmują 10. miejsce w tabeli.

"Nafciarze" mają sporo ligowych zaległości i czekają ich krótkie święta. Po piątkowym meczu z Sandra SPA Pogonią kolejny raz na parkiet wybiegną tuż po świętach - we wtorek na wyjeździe zmierzą się z Gwardią Opole.

Początek spotkania pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Sandra SPA Pogonią Szczecin w piątek 2 kwietnia o godzinie 16.30.

fot. Anna Józefczyk

Czy Sandra SPA Pogoń znów sprawi niespodziankę i wygra z Orlen Wisłą Płock?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj