2021-03-30 21:43:59
Wojciech Staniec

Surowa kara dla Talanta Dujszebajewa od ZPRP

Talant Dujszebajew przez sześć meczów Pucharu Polski nie będzie mógł prowadzić Łomży Vive Kielce! Dodatkowo został ukarany finansowo.

Jest to pokłosie zachowania trenera Talanta Dujszebajewa w meczu 1/2 finału Pucharu Polski z Orlen Wisłą Płock. W 19. minucie został on ukarany czerwoną kartką po tym jak długo krytykował decyzje sędziów i arbitrów.

- Talant Dujshebaev – trener drużyny Łomża VIVE Kielce – został odsunięty od udziału w sześciu meczach PGNiG Pucharu Polski. Klub Sportowy VIVE Handball Kielce S.A.  otrzymał najwyższą regulaminowo karę grzywny. Taką decyzję podjął Komisarz Rozgrywek ZPRP po zapoznaniu się z raportem delegata meczu PM/18 Łomża Vive Kielce – Orlen Wisła Płock (1/2 finału PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn) rozegranego w dniu 18.03.2021r. - czytamy w komunikacie ZPRP.

Maksymalna kara grzywny jaką przewiduje regulamin Pucharu Polski to 3000 złotych, również zawieszenie na sześć meczów to górna granica przewidziana w przepisach (będzie obowiązywać tylko w meczach Pucharu Polski). Przypomnijmy, że w sobotę wieczorem swój protest wystosowała też Orlen Wisła Płock, która domagała się kary dla trenera kieleckiej siódemki.

- Po wnikliwej analizie pomeczowego raportu oraz materiałów filmowych Komisarz Rozgrywek ZPRP podjął decyzję o ukaraniu trenera i klubu. Żadne emocje i zdarzenia na boisku  nie mogą usprawiedliwiać niesportowej postawy i niedopuszczalnego języka podczas meczów.  Wierzymy, że takie sytuacje jak podczas rozgrywek pomiędzy drużynami Łomża Vive Kielce a Orlen Wisła Płock nie będą miały miejsca. Cierpi na tym wizerunek polskiej piłki ręcznej – nie tylko tej w wymiarze ligowym oraz wszystkich zaangażowanych w jej rozwój – ale także sponsorów i partnerów - informuje ZPRP. 

Oznacza to, że Dujszebajew nie poprowadzi Łomży Vive Kielce w finale Pucharu Polski 2021, w którym jego drużyna zagra z Grupą Azoty SPR Tarnów. Grą ekipy ze Świętokrzyskiego z ławki rezerwowych będzie dowodził więc Krzysztof Lijewski.

Więcej o piłce ręcznej posłuchasz w podcaście Handball Talks PL: