2021-03-30 17:33:59
Wojciech Staniec

Sandra SPA Pogoń Szczecin traci rozgrywającego. Patryk Biernacki odchodzi do Niemiec

Tylko do końca obecnego sezonu zawodnikiem Sandra SPA Pogonii będzie Patryk Biernacki.

Latem zawodnik ten przeniesie się do grającego w 2. Bundeslidze TSV Bayer Dormagen Handball. 25-letni rozgrywający związał się z nowym klubem dwuletnią umową.

- Chciałem spróbować sił w Niemczech, gdzie wiadomo Bundesliga to najlepsza liga na świecie, będę miał możliwość gry na jej zapleczu co daje duże szanse na rozwój i możliwość pokazania się jeszcze lepszym klubom. Z drugiej strony zmiana otoczenia i nowy klub to dodatkowe bodźce i motywacja do jeszcze większej pracy co mam nadzieję przełoży się na rozwój sportowy, ale do końca sezonu jestem zawodnikiem Sandra SPA Pogoni i do końca sezonu będę dawał z siebie 100% , żeby z drużyną osiągnąć jak najlepszy wynik - wyjaśnia zawodnik w rozmowie z oficjalną stroną szczecińskiego klubu, handball.szczecin.pl

Urodzony w Pabianicach Biernacki gra w Szczczecinie od 2015 roku, z przerwą na sezon 2017/18, gdy był wypożyczony do niemieckiego HSV Insel Usedom. Ogółem rozegrał dla Sandra SPA Pogonii 98 meczów w PGNiG Superlidze, w których rzucił 252 bramki.

Więcej o piłce ręcznej posłuchasz w podcaście Handball Talks PL: