2021-03-30 10:12:11
Wojciech Staniec

Reprezentant Austrii w Azotach Puławy

Nowym zawodnikiem Azotów Puławy będzie Boris Zivković. Austriak podpisał dwuletnią umowę.

Już w niedzielę puławski klub opublikował grafikę, w której informował o podpisaniu umowy z nowym zawodnikiem. Wtedy zrobiono zagadkę, ale wszystko wskazywało na to, że chodzi o Borisa Zivkovicia. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie tego transferu.

Zivković do 29-letni reprezentant Austrii, który gra na prawym rozegraniu. Urodzony w Grazu zawodnik przez ostatnie sezony występował w Alpla HC Hard, w tym klubie pięć razy sięgał po mistrzostwo Austrii. Teraz, od 1 lipca 2021 roku będzie bronił barw Azotów.

- Jestem bardzo podekscytowany, że będę grał PGNiG Superlidze w Azotach-Puławy. Znam niektórych zawodników z nazwisk i widziałem jak grają. Miałem okazję mierzyć się z kilkorgiem z nich podczas gry w reprezentacji Austrii. Przeniesienie się do innego kraju i zmiana środowiska to dla mnie bardzo duży krok, zważając na to, że ostatnie dziesięć lat spędziłem w jednym klubie. Chcę pomóc w osiągnięciu postawionych celów i dam z siebie wszystko, żeby to zrobić. Przede mną nowe wyzwania i nie mogę się doczekać aż spotkam Was wszystkich. Do zobaczenia w Puławach - powiedział Zivković po podpisaniu kontrakt (cytat za azoty-pulawy.pl.

Umowa będzie obowiązywać przez dwa sezony.

fot. hchard.at

Więcej o piłce ręcznej posłuchasz w podcaście Handball Talks PL: