2021-03-28 19:34:55

Nerwowa końcówka w Mielcu! Stal pokonała Zagłębie Lubin

W 18. serii PGNiG Superligi Stal zmierzyła się z Zagłębiem Lubin. Po wyrównanej rywalizacji i nerwowej końcówce meczu mielczanie pokonali "Miedziowych" 23:21 i wywalczyli komplet arcyważnych punktów.

Wynik spotkania w Mielcu otworzył Bartosz Wojdak (1:0). Na początku meczu lubinianie mieli problemy w grze ofensywnej i nie mogli skonstruować skutecznego ataku, co przyczyniało się do budowania przewagi przez zawodników Stali. Dopiero w 4. minucie Zagłębie zdobyło pierwsze oczko, a autorem trafienia był Jakub Moryń. Po chwili gra znacznie się wyrównała, a goście doprowadzili do remisu.

W kolejnych częściach pojedynku obie drużyny grały nerwowo i popełniały serię prostych błędów. Świetnie spisywali się bramkarze zespołów – Krystian Witkowski i Marcin Schodowski. Po trzynastu minutach rywalizacji tablica wyników pokazywała cały czas remis 4:4. Niemoc w ataku w końcu przełamał Jakub Bogacz, dając jednocześnie prowadzenie Zagłębiu 5:4. Atak obu drużyn nie układał i zawodnicy notowali co chwila kolejne straty i niedokładne podania. Zarówno Stal jak i Zagłębie z trudem kreowali skuteczne akcje, ale ostatecznie po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 12:11.

Po zmianie stron Marek Marciniak szybko wyrównał wynik spotkania (12:12). Obraz gry nie uległ zmianie i zawodnicy odpowiadali kolejnymi trafieniami. Żadna z drużyn nie była jednak w stanie wypracować bezpiecznej przewagi i zmniejszyć liczbę popełnianych błędów.

Do samego końca pojedynek był wyrównany i gra odbywała się na zasadzie "cios za cios". Pięć minut przed zakończeniem spotkania tablica wyników pokazywała remis 20:20. W 56. minucie skuteczną interwencją popisał się Krystian Witkowski i po chwili mielczanie zbudowali dwa oczka przewagi (22:20). "Miedziowi" musieli odrabiać straty i ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Jeszcze przed zakończeniem meczu o chwilę przerwy zażądał szkoleniowiec gości, Jarosław Hipner. Po rozmowie z trenerem atak Zagłębia ponownie zatrzymał bramkarz Stali, który został bohaterem całego meczu. Lubinianie nie dali rady zniwelować różnicy i musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy zwyciężyli 23:21.

Stal Mielec  – Zagłębie Lubin 23:21 (12:11)