REKLAMA

 

REKLAMA
2021-02-21 09:07:45
Wojciech Staniec

Orlen Wisła ma nowego bramkarza. To jednak rozwiązanie tymczasowe

Abdelrahman Homayed został nowym bramkarzem Orlen Wisły. W Płocku będzie grał do końca obecnego sezonu.

Homayed to 21-letni bramkarz, jest młodzieżowym mistrzem świata z 2019 rok, miał ogromny wpływ w triumf swojej drużyny i trafił do drużyny gwiazd. Podczas ostatnich mistrzostw świata był trzecim bramkarzem reprezentacji Egiptu. Uchodzi za ogromny talent.

REKLAMA

Do Orlen Wisły zostanie wypożyczony tylko na pół roku, nie będzie możliwości przedłużenia jego pobytu w zespole "Nafciarzy". - Jest to nasz kolejny awaryjny transfer w tym sezonie. Od razu rozwieję wątpliwości - zawodnik ten ma ważny kontrakt ze swoim klubem do 2024 roku, więc jest to rozwiązanie tymczasowe - powiedział Adam Wiśniewski, dyrektor sportowy SPR Wisły Płock.

Transfer ten został przeprowadzony w obliczu problemów zdrowotnych i komplikacji po przejściu zakażenia przez Ivana Stevanovicia. Chorwat nie jest gotowy do gry i w Płocku musieli szukać nowego bramkarza. W trybie awaryjnym do gry wrócił Marcin Wichary, który jest trenerem golkiperów Orlen Wisły.

Jest już pewne, że Stevanović odejdzie latem z płockiego klubu, a to znaczy, że władze wicemistrzów Polski będą musieli zakontraktować nowego bramkarza na przyszły sezon, który stworzy duet z Adamem Morawskim.

Homayed był już w Płocku na mecz z Abanką Ademar Leon i oglądał ten mecz z wysokości trybun. Być może w Orlen Wiśle zadebiutuje już w najbliższy wtorek w wyjazdowym meczu w Hiszpanii.

źródło i fot. SPR Wisła Płock

Czy Abdelrahman Homayed będzie dużym wzmocnieniem Orlen Wisły?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: