2021-02-20 20:44:56
Patryk Dziadura

Szybkie rozstrzygnięcie w Piotrkowie. Gwardia pewnie zwycięża

Piotrkowianin poddał mecz, zanim ten rozpoczął się na dobre. Pierwsze minuty wypaczyły dalszy przebieg spotkania, które wykorzystali Gwardziści, przerywając serię czterech meczów bez zwycięstwa, triumfując 29:35.

A zaczęło się od trzech trafień Mateusza Jankowskiego i koszmarnych błędów Piotrkowianina. Po ledwie sześciu minutach goście prowadzili 1:6, a później 4:10. Do budowania przewagi dołączył niezawodny Patryk Mauer, a i w bramce wyraźnie pomógł Adam Malcher. Reszta meczu to była kwestia utrzymania przewagi, która stopniała nawet do stanu 9:11 i 12:14. Piotr Rutkowski czy Jan Stolarski wespół próbowali odroczyć wyrok na Piotrkowianinie.

Po zmianie stron sypały się kary dla Gwardzistów, ale sytuacja gospodarzy nie poprawiała się ani na chwilę. Podopiecznym Rafała Kuptela wystarczyło sumiennie utrzymywać przewagę, co złożyło się na zwycięstwo sześcioma golami.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - KPR Gwardia Opole 29:35 (13:18)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Kot, Ligarzewski - Iskra, Kaźmierczak, Mastalerz 2, Matyjasik 2, Pacześny, Pożarek, Rutkowski 7, Sobut 1, Stolarski 4, Surosz, Swat 8, Szopa 5, Tórz

KPR Gwardia Opole: Balcerek, Malcher - Działakiewicz 5, Fabianowicz 1, Jankowski 9 Kawka 7, Klimków 3, Kowalski, Kucharzyk, Lemaniak 5, Mauer 5, Milewski, Morawski, Stefani, Zadura, Zarzycki