2020-12-16 18:21:14

Orlen Wisła Płock kończy rok wygraną w Mielcu

Planowe zwycięstwo odniosła Orlen Wisła. Płocczanie pokonali w Mielcu Stal

W porównaniu do meczu z Łomżą Vive Kielce do składu „Nafciarzy” wrócili Przemysław Krajewski i Zoltan Szita. I po bramce właśnie Krajewskiego oraz Leonardo Dutry „Nafciarze” prowadzili w Mielcu 2:0.

Pierwszą bramkę dla Stali zdobył w 6. minucie Hubert Kornecki, z kolei w 10. minucie było 10:10. Dobrze w bramce Stali zaczął Goran Andjelić, który już w pierwszych minutach obronił dwa rzuty karne. Z kolei po kwadransie Rafał Krupa wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 5:4.

Stal przed kolejnych dziewięć minut nie rzuciła żadnej bramki, tracąc sześć. Orlen Wisła poprawiła grę w każdym elemencie, dobrze spisywała się obrona i Adam Morawski w bramce (miał ponad 50 procent skuteczności w pierwszej połowie). W 23. minucie „Nafciarze” prowadzili 12:6, a na przerwę schodzili wygrywając 15:8.

Po przerwie mecz się wyrównał, a przewagę mieli wicemistrzowie Polski. W bramce Stali dobrą zmianę dał młody Krystian Witkowski, który pokazał się z dobrej strony i zanatował kilka udanych interwencji.

Tużprzed końcem meczu Mikołaj Czapliński wyprowadził Orlen Wisłę na dziesięć bramek przewagi i ostatecznie to był ostatni gol w tym meczu.

Stal Mielec - Orlen Wisła Płock18:28 (8:15)