REKLAMA

 

REKLAMA
2020-11-19 14:45:32
Wojciech Staniec

Mariusz Jurkiewicz wraca do piłki ręcznej! W nowej roli

Mariusz Jurkiewicz dołączy do sztabu szkoleniowego Torus Wybrzeżem Gdańsk. Zostanie asystentem Krzysztofa Kisiela.

Były rozgrywający miał dołączyć do gdańskiego już ponad rok temu, jako zawodnik. Wtedy jednak zdecydowano, że zostanie w Kielcach. W końcem ostatniego sezonu wygasła jego umowa z Vive i Jurkiewicz oficjalnie zakończył sportową karierę. 

REKLAMA

– Moje przyjście do Wybrzeża było ogłaszane już znacznie wcześniej, ale tak się potoczyły moje losy, że trafiłem dopiero teraz i też w innej roli, niż początkowo było zaplanowane  – już nie zawodnika, a członka sztabu drużyny. Gdy w lutym doznałem kontuzji, już wiedziałem, że etap gry jest za mną, i że muszę dać sobie spokój z profesjonalnym uprawianiem sportu. Gdy z kolanem było już wszystko w porządku, mogłem się skupić na kolejnym etapie rozwoju, który gdzieś zawsze miałem z tyłu głowy, czyli byciu trenerem – nauce tego zawodu i kształceniu się w tym kierunku - mówi Jurkiewicz w rozmowie z oficalną stroną Torus Wybrzeża.

Jak będzie wyglądałą jego praca? – Przede wszystkim chce się skupić na młodzieży w drużynie, na poprawie ich indywidualnych umiejętności, wskazywaniu im jakichś pomocnych technik treningowych, pomocy w trakcie samych meczów oraz oczywiście wsparciu dla trenera, który ma całą grupę do ogarnięcia i nie zawsze jest w stanie wychwycić absolutnie wszystkie niuanse. Będąc na treningach mam nadzieję, że będę w stanie pomóc na tyle, ile się ode mnie oczekuje. Dodatkowa para oczu z pewnością nie zaszkodzi – powiedział popularny „Kaczka” po pierwszych zajęciach z drużyną - wyjaśnia.

źródło: wybrzeze-gdansk.pl
Zobacz więcej: