2020-10-17 16:05:05

Osłabiona Gwardia przegrywa w Kielcach. Łomża Vive awansowała na fotel lidera PGNiG Superligi

Bez niespodzianki w Kielcach. Łomża Vive po pierwszej połowie prowaziła 18:12, a ostatecznie wygrała 39:24.

Opolanie przyjechali do Kielc w mocno okrojonym składzie. Trener Rafał Kutpel miał do dyspozycji tylko dwunastu zawodników – w tym trzech bramkarzy. Jedna na początku mecz Gwardia grała dobrze, kilka razy prowadziła jedną bramką.

Dopiero po około kwadransie kielczanie zbudowali sobie nieznaczną przewagę. Duża w tym zasługa Mateusza Korneckiego, który nie tylko dobrze bronił – ale i sam rzucił bramkę. Opolanom przydarzył się przestój, między 21. a 26. minutą spotkania nie mogli sforsować kieleckiej defensywy, przez ten czas nie zdobyli żadnej bramki, a Łomża Vive zrobiła to pięć razy.

Kielczanie zagrali bez Haukura Thrastarssona, Igora Karacicia, Alexa Dujshebaeva, Andreasa Wolffa i Michała Olejniczaka. Pod nieobecność podstawowych środkowych grą kierował Daniel Dujshebaev, a następnie Szymon Sićko.

Tuż przed przerwą opolanie znów zaczęli rzucać, ale mogli tylko lekko poprawić swój bilans. Pierwsza połowa zakończyła się sześciobramkową przewagą gospodarzy.

Od początku drugiej połowy przewaga kieleckiego zespołu ciągle rosła. W 43. minucie Łomża Vive wygrywała dziesięcioma bramkami (26:16). Osłabieni opolanie walczyli ambitnie do samego końca, ale cały czas rosła przewaga kieleckiego zespołu, który ostatecznie wygrał 39:24.

Po tym spotkaniu kielczanie awansowali na fotel lidera PGNiG Superligi.

Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 39:24 (18:12)

Łomża Vive Kielce: Kornecki 1, Wałach – Vujović 6, Sićko 4, Tournat 1, Lijewski 3, Moryto 5, Surgiel, Fernandez Perez 4, Kaczor 1, D. Dujshebaev, Gębala 6, Karaliok 3, Gudjonsson 4

Gwardia: Lellek, Malcher, Balcerek – Sosna 2, Fabianowicz 3, Zarzycki 3, Jankowski 1, Mauer 5, Milewski 2, Działakiewicz 3, Kucharzyk 2, Kowalski 3

Łomża Vive Kielce. Co wiesz o tym klubie?

Łomża Vive Kielce na brak trofeów nie może narzekać. Sprawdź swoją wiedzę na teemat tego klubu.