2020-09-13 19:15:19

Karne w Piotrkowie! Premierowe zwycięstwo Piotrkowianina

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli zawodnicy Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, którzy po rzutach karnch ograli Zagłębie Lubin.

Pojedynek Piotrkowianina Piotrków Trybunalski z Zagłębiem Lubin kończył zmagania w 2. kolejce PGNiG Superligi. W pierwszej kolejce Zagłębie pokonało u siebie Energę MKS Kalisz, a Piotrkowianin przegrał w Opolu z Gwardią.

Dobrze w to spotkanie weszli przyjezdni, którzy szybko prowadzili 2:0. Przez większość pierwszej połowy przewagę mieli "Miedziowy". Gospodarze tylko raz wyszli na prowadzenie, a kilka razy na tablicy widniał remis.

Tuż po wznowieniu gry Zagłębie odskoczyło na trzy bramki (18:15). Wtedy jednak zaczęły się kłopoty lubinian, którzy kolejne minuty przegrali 6:1 i na prowadzeniu zameldowali się tym razem zawodnicy Bartosza Jureckiego.

Z czasem jednak lubinianie znaleźli odpowiedni rytm i mecz zaczął się toczyć na zasadze gol za gol, w 47. minucie czerwoną kartkę z gradacji kar dwuminutowych otrzymał Mateusz Kaźmierczak z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Końcówka była zacięta, wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. W ostatniej minucie spotkania czerwoną kartkę dostał Tomasz Pietruszko (Zagłębie), a karnego na bramkę zamienił Marcin Matyjasik. Było 31:31, a do końca spotkania pozostawało ponad 40 sekund. Lubinianie mieli szansę na rzucenie bramki na wagę zwycięstwa, aby tak się stało o czas poprosił trener Jarosław Hipner. Jego uwagi pomogły, bo trafił Roman Chychykało.

Na 28 sekund przed końcem o przerwę poprosił tym razem Bartosz Jurecki. Gola rzucił Piotr Rutkowski, a o losach meczu decydować miały karne. Po dwóch seriach gospodarze prowadzili 2:0, ale później się dwa razy pomylili. Kluczowego karnego obronił Kacper Ligarzewski i ostateczie górą byli gospodarze.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Zagłębie Lubin 32:32 (15:17), po karnych 3:2