2020-07-31 22:54:34
Redakcja

Sparingi: Po zaciętym meczu Gwardia wygrała z NMC Górnikiem

W piątek (31 lipca) sparing rozegrali zawodnicy NMC Górnika i Gwardii Opole. Po zaciętym meczu lepsi o jedną bramkę byli podopieczni Rafała Kuptela.

Spotkanie lepiej rozpoczęli  zabrzanie, którzy szybko zbudowali cztery oczka przewagi. Opolanie mieli ogromne problemy w ataku. W 17. minucie podopieczni Marcina Lijewskiego wygrywali już 10:4 i na parkiecie dominowali zabrzanie, którzy systematycznie powiększali przewagę.

W 25. minucie gospodarze prowadzili 16:9, ale Gwardia jednak nie poddawała się i pod koniec pierwszej połowy zanotowała serię trafień. Po trzydziestu minutach goście przegrywali 14:17.

Po zmianie stron gra była wyrównana, a opolanie konsekwentnie niwelowali różnicę. W 45. minucie Gwardia przegrywała tylko 21:23. Słabszy fragmnet gry zanotowali zabrzanie, a przeciwnicy szli za ciosem. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania rzut karny wykorzystał Patryk Mauer, a po chwili opolanie przechwycili piłkę i Maciej Zarzycki doprowadził do remisu 26:26.

W ostatnich sekundach zwycięską bramkę zdobył Maciej Zarzycki i ostatecznie Gwardia Opole zwyciężyła 28:27.

NMC Górnik Zabrze – Gwardia Opole 27:28 (17:14)

Górnik: Galia 1, Skrzyniarz, Kazimier – Bondzior 2, Daćko 1, BIs, TOmczak 2, Łyżwa 3, Sluijters 4, Czuwara 1, Buszkow 3, Gliński 2, Gogola, Kondratiuk 3, Dudkowski 4, Adamuszek 1. Trener: Marcin Lijewski

Gwardia: Malcher, Balcerek – Lemaniak 1, Fabianowicz 1, Zarzycki 4, Klimków 1, Zadura 2, Kawka 3, Mauer 9, Milewski 1, Morawski 1, Stefani, Kucharzyk 4, Skraburski 1, Kowalski. Trener: Rafał Kuptel