REKLAMA

 

REKLAMA
2020-07-31 21:41:39
Ewa Basak

Pierwszy mecz kontrolny Azotów na plus. Puławianie pewnie wygrali w Piotrowie Trybunalskim

Drużyny PGNiG Superligi rozpoczęły mecze kontrolne przed nowym sezonem. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski przegrał z Azotami Puławy 27:35. 

Początek spotkania był wyrównany i żadna z drużyn nie była w stanie zbudować znacznej przewagi. Po kwadransie gry tablica wyników pokazywała 8:10 na korzyść puławian i natychmiast o czas poprosił szkoleniowiec Piotrkowianina. Po przerwie gra zespołu z Piotrkowa Trybunalskiego nie poprawiła się, a Azoty Puławy spokojnie budowały różnicę. Po pierwszej połowie goście wygrywali 20:12. 

REKLAMA

W drugiej części meczu gospodarze zniwelowali błędy, ale na prowadzeniu cały czas byli puławianie Ostatecznie mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 35:27. 

W drużynie Azotów zadebiutował Michał Jurecki. Jak ocenił grę swojego młodszego brata trener Piotrkowianina (Bartosz Jurecki)?  - Teraz on ze mną wygrał, ale w Niemczech częściej przegrywał. Nie grał wcale dobrego meczu, zrobił kilka błędów  (śmiech). 

– Przede wszystkim jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że po tej długiej przerwie znów mogliśmy zagrać. Sam mecz należy uznać za bardzo udany. Sam początek, pierwsze 10 minut to takie trochę “przypomnienie” sobie jak wygląda mecz. Po tym “wstępie” opanowaliśmy sytuację i dominowaliśmy na parkiecie. W pewnym momencie wygrywaliśmy już nawet 12 bramkami, później nieco rozluźnienia spowodowało, że gospodarze odrobili część strat. Ale efekt końcowy jest na pewno zadowalający. Cieszy na pewno fakt, że po kilkunastu dniach wspólnych treningów jest chemia w zespole, nowi zawodnicy dobrze się wkomponowali w zespół. Trener rotował składem i wszyscy mogli pograć. Dalej ciężko będziemy pracować, aby z meczu na mecz wyglądało to jeszcze lepiej – podsumował Paweł Podsiadło.

Piotrkowianin - Azoty Puławy 27:35 (12:20)

Piotrkowianin: Mihaljević, Ligarzewski, Kot - Sobut 1, Gluch, Pożarek, Rutkowski 4, Swat 5/2, Pacześny 1, Iskra 1, Mastalerz 2, Surosz 5, Turkowski, Kaźmierczak 4, Mosiołek 1, Matyjasik 3

Azoty-Puławy: Bogdanov, Zambrzycki, Borucki – Jarosiewicz 6, Gumiński 6, Akimenko 5, Jurecki 4, Seroka 4, Dawydzik 3, Rogulski 3, Szyba 2, Bachko 1, Kowalczyk 1, Podsiadło, Flont, Adamczuk

źródło: azoty-pulawy.pl, piotrkowianin.pl
Zobacz więcej: