REKLAMA

 

REKLAMA
2020-07-31 17:51:09
Wojciech Staniec

PGE nie będzie już sponsorem kieleckich piłkarzy ręcznych!

Firma PGE nie będzie już w nazwie kieleckiego klubu piłki ręcznej!

Przez ostatnie sezony mistrzowie Polski grali jako PGE VIVE Kielce. W nowych rozgrywkach oba te człony znikną z nazwy. Od 1 lipca VIVE wycofało się ze sponsorowania, a teraz - okazało się, że w dniu 1 sierpnia PGE także zniknie z nazwy.

REKLAMA

- Na wniosek Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce PGE Polska Grupa Energetyczna rozwiązała za porozumieniem stron umowę sponsoringu tytularnego zawartą 1 lipca 2019 roku. Zgodnie z umową, PGE Polska Grupa Energetyczną była sponsorem tytularnym drużyny piłki ręcznej PGE Kielce od 2017 r. (do 1 lipca 2020 r. Klub występował pod nazwą PGE VIVE Kielce).  Po wycofaniu się firmy VIVE Textile Recycling, Klub znalazł drugiego sponsora tytularnego. Propozycja nowej nazwy drużyny, zgodnie z zapisami w umowie, została przedstawiona PGE przez Zarząd Klubu. Ze względów wizerunkowych PGE nie udzieliła zgody na zaproponowane rozwiązanie. W związku z powyższym Klub wystosował wniosek o rozwiązanie umowy pomiędzy PGE a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2020 r. PGE przychyliła się do zaproponowanego przez Klub rozwiązania, biorąc pod uwagę przedstawione przez Stowarzyszenie argumenty o charakterze finansowo-ekonomicznym oraz kierując się dobrem zasłużonego dla polskiej piłki ręcznej Klubu - poinformowało GK PGE.

Te informacje potwierdza kielecki klub. -  W związku z komunikatem wydanym przez biuro prasowe firmy PGE Klub Sportowy VIVE Kielce potwierdza, że z dniem 1 sierpnia 2020 r. firma PGE przestaje być sponsorem klubu. Istnienie klubu i udział zespołu w rozgrywkach w nadchodzącym sezonie nie są zagrożone. Pełna informacja w tej sprawie zostanie przekazana w najbliższym czasie - napisano.

To zapewne oznacza, że władze klubu znalazły dwóch nowych sponsorów tytularnych. Pierwotnie - nazwę pierwszego z nich mieliśmy poznać pod koniec lipca, ale konferencja ta została przełożona. Odbędzie się na początku sierpnia.

- Spokojnie, panujemy nad sytuacją - napisał na Twitterze dyrektor ds. marketingu kieleckiego klubu, Paweł Papaj.
Zobacz więcej: