REKLAMA

 

REKLAMA
2020-07-31 12:57:17
Redakcja

Z SMS ZPRP Płock do Orlen Wisły! 16-letni Oliwier Kamiński trenuje pod okiem Xaviera Sabate

Młody rozgrywający trenuje pod okiem Xaviera Sabate i będzie mógł grać zarówno w pierwszym zespole ORLEN Wisły, jak i ORLEN Wisły Płock II, a także w rozgrywkach juniorskich. - Inwestowanie w płocką młodzież jest ważnym elementem naszej strategii. Nieustannie obserwujemy zawodników naszego regionu, na różnych etapach szkolenia – mówi prezes płockiego klubu, Robert Czwartek.

16 – latek rozpoczął swoją przygodę z piłką ręczną w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku, następnie przeszedł do SKF Wisły Płock, skąd trafił na rok do SMS ZPRP Płock, gdzie na jednym z pokazowych treningów wypatrzył go trener Xavier Sabate.

REKLAMA

- Wspólnie z Oliwierem i jego rodzicami odbyliśmy spotkanie, w którym uczestniczył także Xavi. Wszystko zakończyło się podpisaniem pięcioletniego kontraktu, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski. – Oliwier w tym okresie przygotowawczym rozpoczął treningi pod okiem trenera Sabate i teraz w zasadzie wszystko zależy od niego. Będzie uprawniony do występów zarówno w pierwszym zespole ORLEN Wisły, jak i ORLEN Wisły Płock II, a także w rozgrywkach juniorskich. Do tego jest reprezentantem Polski. Widzimy w nim duży potencjał, ale chcemy, aby wszystko odbywało się stopniowo, krok po kroku. Musimy pamiętać, że ma dopiero 16 lat.

Umowa będzie obowiązywała przez pięć lat. - Na pewno byłem zaskoczony całą tą sytuacją i całkowicie się tego nie spodziewałem. Nawet nie sądziłem, że takie coś jest w ogóle możliwe. Rozmawiałem z trenerem Sabate i ustaliliśmy, że podstawowym celem na ten rok jest zrozumieć taktykę i wzmocnić się fizycznie. Same treningi z tak doświadczonymi zawodnikami to niesamowita przyjemność – podkreśla Oliwier Kamiński. 

- Chętnie bierzemy udział w treningach pokazowych, aby jak najwięcej dzieci i młodzieży „zarażało się” piłką ręczną. Myślę, że Oliwier jest przykładem na to, że ORLEN Wisła Płock jest jak najbardziej otwarta na tych najzdolniejszych i że nam również zależy na tym, aby jak najwięcej Polaków i naszych wychowanków odgrywało w tej drużynie kluczowe role – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

źródło i fot.: inf. prasowa 
Zobacz więcej: