REKLAMA

 

REKLAMA
2020-07-31 12:07:16
Wojciech Staniec

Opracowano zasady bezpieczeństwa i wchodzenia kibiców na mecze PGNiG Superligi

Opracowano zasady bezpieczeństwa w PGNiG Superlidze. Dobre wieści są takie, że kibice będą mogli wchodzić na mecze.

Zdecydowano o obowiązkowych badaniach genetycznych dla zawodników, sztabów szkoleniowych, medycznych, pracowników klubów, a także sędziów i delegatów. Opracowane także zasady postępowania w przypadku wyników pozytywnych, jak i powołanie i określenie zakresu obowiązków koordynatorów ds. sanitarnych, pracujących przy klubach - informuje PGNiG Superliga.

REKLAMA

- Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad materiałem. Odbyliśmy wiele dyskusji i spotkań ze specjalistami, by przygotować się na kilka możliwych scenariuszy. Dzięki temu w wypracowanym protokole zawarliśmy szereg obowiązków i zasad, których kluby będą zobowiązane przestrzegać. To oczywiście nie koniec pracy zespołu, będziemy na bieżąco reagować na zachodzące zmiany, wytyczne rządu i rozwój pandemii  – mówi Piotr Łebek, Komisarz PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet. 

W nowym sezonie każdy kibic wchodzący na halę będzie miał sprawdzaną temperaturę ciała, a także obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust i nosa. Liczba wpuszczanych kibiców będzie zależna od zaleceń zespołu Superligi oraz państwowych wytycznych.

- Dzięki pracy zespołu ds. koronawirusa, znamy reguły gry w nieco innej rzeczywistości. Już dzisiaj serdecznie dziękuję osobom z zespołu za wkład włożony w pracę nad protokołem. Cieszę się, że udało nam się zgromadzić specjalistów, którzy dołożyli wszelkich starań, aby nasz powrót do hal był bezpieczny i możliwy  – przyznaje Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z.o.o. 

Nowy sezon PGNiG Superligi ma ruszyć na początku września.

źródło: inf. prasowa

fot. pixabay.com
Zobacz więcej: