REKLAMA

 

REKLAMA
2020-07-30 08:10:24
Redakcja

Sparingowe starcie klubów Superligi. W Lubinie doszło do derbów

Zawodnicy Zagłębia Lubin okazali się lepsi od Chrobrego Głogów w meczu towarzyskim.

Wszystkie kluby Superligi już wróciły do treningów, teraz czas na sparingi. W Lubinie doszło do towarzyskich derbów Dolnego Śląska, w którym Zagłębie zmierzyło się z Chrobrym.

REKLAMA

Pierwsza połowa należała do zespołu przyjezdnych, którzy wygrali ją 17:14. Po przerwie z kolei dominowali gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli 30:27.

- Przede wszystkim gratulacje dla chłopaków za to, że podjęli walkę i chcieli wygrać ten mecz. Nie ustrzegliśmy się błędów i na pewno będziemy analizować ten mecz i pracować nad tym, aby je wyeliminować. Na pewno skuteczność nie była taka, jaka chcielibyśmy żeby była, ale był to dopiero nasz pierwszy mecz w okresie przygotowawczym, a do tego po naprawdę ciężkich pierwszych dwóch tygodniach przygotowań – powiedział po meczu Jarosław Hipner, szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

- Pierwszy sparing po takim okresie przygotowawczym, nogi u chłopaków są jeszcze ciężkie. Widać te braki w podaniach, błędy przy wyprowadzaniu kontry. Ale to jest normalne, gdy jest pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Teraz nie chodzi o wynik, musimy przypomnieć wszystkie zagrywki, ustawienia w obronie. Mogę powiedzieć, że z postawy chłopaków jestem zadowolony, była walka - wyjaśnił trener Chrobrego, Vitalij Nat.

Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 30:27 (14:17)

Zagłębie: Bartosik, Wiącek, Schodowski – Marciniak 3, Adamski 2, Netz 3, Sroczyk 2, Stankiewicz 2, Hajnos 4, Kupiec 3, Chychykalo 3, Bogacz 2, Pietruszko 2, Tokaj 2, Drobiecki 2, Duszyński, Pawlaczyk

źródło: Zagłębie Lubin/Chrobry Głogów
Zobacz więcej: