REKLAMA

 

REKLAMA
2020-07-30 08:01:43
Wojciech Staniec

Obóz zawodników PGE Kielce. Będą kilkaset metrów obok swojej hali

Zawodnicy PGE Kielce udadzą się na obóz, który odbędzie się w... Kielcach.

Mistrzowie Polski będą przebywać w hotelu, który znajduje się kilkaset metrów od ich "domu", czyli Hali Legionów, gdzie rozgrywają swoje mecze oraz trenują. Przejście spacerkiem z hali do hotelu zajmuje dosłownie kilka minut. O powodach tego zgrupowania mówi trener Talant Dujszebajew.

REKLAMA

- Po pierwsze dla integracji, ale też taka praca wymaga dużo wysiłku. Kiedy mogą myśleć o treningu, jedzeniu i spaniu to jest łatwiej. Dziękuję zarządowi i hotelowi, który zrobił wszystko, żebyśmy mogli się lepiej czuć i dobrze przygotować do sezonu - wyjaśnia szkoleniowiec mistrzów Polski.

Zgrupowanie rozpocznie się w czwartek, 30 lipca i potrwa dziewieć dni do piątku 7 sierpnia. Wtedy zawodnicy PGE Kielce wrócą do domów, a już dzień później, w sobotę zagrają pierwszy mecz towarzyski przed nowym sezonem z Energą MKS Kalisz.

Jak będą wyglądały treningi w trakcie obozu? - Zwiększamy obciążanie, chłopaki będą biegać większe dystanse. Wejdziemy już w zmianę kierunku, rytmu oraz wychamowanie. Robimy to wszystko z głową, bo zawodnicy mieli długą przerwę. Zupełnie zrezygnowaliśmy z biegania po stadionie i po lesie. Koncentrujemy się, żeby przygotować ich organizmy do takiej ciężkiej pracy - wyjaśnia Krzysztof Paluch, trener przygotowania fizycznego w kieleckim klubie.
Zobacz więcej: