REKLAMA

 

REKLAMA
2020-06-29 16:57:31
Wojciech Staniec

Prezydent Kielc Bogdan Wenta spotka się z zarządem VIVE!

Jeszcze w tym tygodniu dojdzie do spotkania władz VIVE i prezydenta Kielc, Bogdana Wenty. Tematem będzie oczywiście przyszłość klubu.

Niespełna dwa tygodnie temu Bertus Servaas ogłosił, że jego firma nie będzie już sponsorem kieleckiej drużyny, ale on sam zostaje na stanowisku prezesa i ma plan na utrzymanie wysokiego poziomu sportowego. Klub chce sprzedać 1500 karnetów oraz zebrać dwa i pół miliona złotych.

REKLAMA

Już w trakcie konferencji uruchomiono zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Do tej pory wpłacono 375 tysięcy złotych (stan na poniedziałek 29 czerwca, godzinę 16:45), czyli 15 procent potrzebnej kwoty. Prowadzone są też rozmowy z innymi sponsorami, którzy mogą wspomóc klub oraz z podmiotami, które mogą zastąpić VIVE w nazwie.

Wiadomo też, że ewentualne wsparcie ze strony miasta mocno by poprawiło sytuację klubu. Do tej pory zawarto umowę, w ramach której klub w 2020 roku ma otrzymać za promocję miasta 1,5 miliona złotych. To kwota o milion złotych mniejsza niż w poprzednich latach.

Rozowy na temat większego wsparcia ze strony miasta odbywały się już na początku tego roku. Jednak z powodu pandemii koronawirusa zostały one wstrzymane.

Do spotkania prezydenta Kielc, Bogdana Wenty z zarządem VIVE ma dojść w czwartek 2 lipca. Początek o godzinie 12. 

Czy Kielce powinny wesprzeć klub większą kwotą?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: