REKLAMA

 

REKLAMA
2020-06-26 12:41:20
Ewa Basak

Zagłębie stawia na młodych! Andrzej Duszyński nowym zawodnikiem "Miedziowych"

Nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin jest Andrzej Duszyński. - Od początku marzyłem, żeby grać w Superlidze i cały czas ciężko na to pracowałem, zarówno na treningach, jak i meczach. Będę ciężko trenował, aby dostać szanse pokazania się na parkiecie i chcę nadal się rozwijać – mówi młody rozgrywający. 

19 – letni Andrzej Duszyński w przyszłym sezonie spełni marzenie i zagra w Zagłębiu Lubin. Od pierwszej klasy liceum występował w SMS Zagłębie Lubin, grał i trenował także z drużynami Nielby Wągrowiec. 

REKLAMA

Młody zawodnik już wcześniej zanotował kilka występów w zespole "Miedziowych" podczas meczów kontrolnych i starciu w Pucharze Polski. Jak wspomina te mecze? -  Kiedy dostałem szansę od trenera na swój pierwszy mecz w Pucharze Polski byłem bardzo podekscytowany i przed meczem złapał mnie stres, ale kiedy wszedłem na boisko po prostu dałem z siebie sto procent pomimo braku doświadczenia. Myślę, że w nadchodzącym sezonie też będę miał okazję do gry i na pewno będę na to ciężko pracował – przyznaje zawodnik. 

Andrzej Duszyński będzie najmłodszym zawodnikiem Zagłębia. - To bardzo obiecujący zawodnik i chcemy żeby nadal się rozwijał. Będzie najmłodszy w składzie i na pewno będzie miał się od kogo uczyć – mówi trener zespołu Jarosław Hipner. 

 - Bardzo się cieszę, że dano mi szanse gry w pierwszym zespole. Od początku marzyłem, żeby grać w Superlidze i cały czas ciężko na to pracowałem, zarówno na treningach, jak i meczach. Będę ciężko trenował, aby dostać szanse pokazania się na parkiecie i chcę nadal się rozwijać – podkreśla rozgrywający.

źródło: zaglebie.lubin.pl
Zobacz więcej: