REKLAMA

 

REKLAMA
2020-06-25 14:08:50
Wojciech Staniec

Orlen Wisła Płock potwierdziła podpisanie umowy z rosyjskim talentem

To już pewne! Nowym zawodnikiem Orlen Wisły będzie Sergei Kosorotov. Rosjanin przeprowadzi się do Płocka latem 2021 roku.

Sergei Mark Kosorotov ma dopiero 21 lat, a za sobą już dwa lata gry w Lidze Mistrzów, w której w sumie rzucił 61 bramek. Grający na lewym rozegraniu zawodnik rozegrał w rosyjskiej lidze 79 meczów, w których rzucił 325 bramek.

REKLAMA

Rosjanin najbliższy rok spędzi w Czechowskim Niedźwiedziach, a od 1 lipca 2021 roku będzie grał w Orlen Wiśle Płock. - Przyglądaliśmy się temu graczowi już od dłuższego czasu. Zebraliśmy o nim dużo informacji, fanem jego talentu jest również trener Xavi Sabate. Włożyliśmy w ten transfer sporo pracy. Tym bardziej cieszymy się, że negocjacje zakończyły się po naszej myśli i jesteśmy bardzo zadowoleni, że Sergei dołączy do naszego zespołu. Myślę, że wykonaliśmy bardzo ważny ruch – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

- To gracz bez wątpienia bardzo utalentowany, z szerokim repertuarem rozwiązań ataków pozycyjnych mimo wciąż młodego wieku. Myślę, że będzie naszym solidnym wzmocnieniem, zaczynając od sezonu 2021/2022. W tej chwili pracujemy już nad kadrą pierwszego zespołu na dalsze lata. Mamy ustawione swoje priorytety jeśli chodzi o personalia i konsekwentnie realizujemy nasze plany. Część z nich jest już na etapie finalizacji, a pewne decyzje będziemy podejmować na przestrzeni sezonu – wyjaśnia dyrektor sportowy Adam Wiśniewski.  

Z transferu jest też zadowolony sam zawodnik. - Wspólnie z moim menedżerem szukaliśmy klubu, w którym mógłbym się dalej rozwijać i dostawać ku temu wystarczającą ilość minut na boisku. Kiedy odezwała się Wisła, nie zastanawiałem się zbyt długo. To mocny zespół, z doświadczonym trenerem i fajnie będzie być częścią tego projektu. Hiszpańscy szkoleniowcy obecnie cieszą się bardzo dobrą opinią w Europie i chcę pracować z Sabate, aby zrozumieć, jak on postrzega moją grę i rolę w drużynie. Póki co nie mieliśmy okazji porozmawiać, ale wierzę, że niedługo to się zmieni. Być może spotkamy się gdzieś w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Również pozytywne opinie moich kolegów z reprezentacji Rosji – Konstantina Igropulo, czy Dmitry Zhitnikova były dla mnie istotne. Jestem pewien, że podjąłem właściwą decyzję. Moim celem jest ciągłe podnoszenie swoich umiejętności i dalszy rozwój. Chcę być ważnym ogniwem tej drużyny – nie kryje Sergei Mark Kosorotov. 

Jego umowa z płockim klubem będzie obowiązywała dwa lata.

źródło: inf. prasowa

fot. ch-medvedi.ru  
Zobacz więcej: