REKLAMA

 

REKLAMA
2020-06-25 10:52:29
Wojciech Staniec

Nadzieja polskiej piłki ręcznej w Kielcach! PGE VIVE podpisało umowę z Michałem Olejniczakiem

Nowym zawodnikiem PGE VIVE został Michał Olejniczak. Utalentowany rozgrywający podpisał z kieleckim klubem umowę na trzy lata.

Michał Olejniczak uchodzi za wielki talent i wielką nadzieję polskiej piłki ręcznej. Grający na środku rozegrania (może też występować na lewej połówce) zawodnik ma już za sobą występy w reprezentacji Polski i na mistrzostwach Europy. 

REKLAMA

Wciąż jednak czeka na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdyż ostatnio występował w I-ligowym SMS-ie Gdańsk, niedawno też pisał maturę. W ubiegłym sezonie w grupie A I ligi rozegrał dziesięć spotkań, w których rzucił 61 bramek.

Mówiło się, że Olejniczaka oprócz PGE VIVE chcą też Orlen Wisła Płock, Gwardia Opole, czy kluby z Niemiec. Ostatecznie 19-latek zdecydował się na transfer do Kielc.

- Cieszę się, że największe talenty polskiej piłki ręcznej w Polsce będą grały w Kielcach. Chcemy, by piłka ręczna w Polsce rozwijała się, a obok najlepszych zawodników świata młodzi Polacy nabierają umiejętności. Myślę, że przed Michałem duża przyszłość i już niedługo stanie się on bardzo ważnym graczem nie tylko naszego zespołu ale także reprezentacji Polski! - mówi zadowolony prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas.

Olejniczak to nie jedyny zawodnik, który przejdzie z SMS-u Gdańsk do PGE VIVE, na podobny krok już wcześniej zdecydował się obrotowy, Sebastian Kaczor.

Po transferze Olejniczaka w Kielcach zrobi się spory tłok na środku rozegrania, gdyż na tej pozycji będą też Igor Karacić, Daniel Dujshebaev, Haukur Thrastarson. Karacić, Olejniczak i Dujshebaev mogą też grać na lewym rozegraniu, ale i tam będzie trzech zawodników (Uładzislau Kulesz, Tomasz Gębala, Szymon Sićko). Jeżeli więc uda się zatrzymać wszystkie gwiazdy, to możliwe są wypożyczenia. Choć - jak informuje oficjalna strona kieleckiego klubu Olejniczak ma się zjawić na pierwszym treningu PGE VIVE, który zaplanowano w drugiej połowie lipca.

Olejniczak związał się z PGE VIVE Kielce trzyletnią umową.

Czy Olejniczak zostanie w przyszłości zawodnikiem pierwszego składu PGE VIVE?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: