REKLAMA

 

REKLAMA
2020-06-24 14:30:55
Wojciech Staniec

Zwycięzcy I ligi bez licencji na grę w PGNiG Superlidze!

Komisarz Ligi PGNiG Superlidze zdecydował nie przyznawać licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej KPR-owi Legionowo i Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Obie te drużyny wygrały swoje grupy I ligi. Już w sobotę w Łodzi zagrają mecz barażowy o wejście do PGNiG Superligi.

REKLAMA

Wiele jednak wskazuje na to, że spotkanie to może być bezprzedmiotowe. W środę Komisarz Ligi zdecydował o odmowie przyznania licencji dla tych klubów na grę w PGNiG Superlidze.

Teraz oba kluby mają prawo złożyć odwołanie od decyzji, muszą je złożyć w ciągu tygodnia. 

Komisarz Ligi nie ogłosił jeszcze decyzji w sprawie licencji dla czternastu klubów, które grały w PGNiG Superlidze w poprzednim sezonie.

Uzasadnienie decycji o odmowie licencji:

1) Klub Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o. w toku postepowania licencyjnego nie spełnił szeregu kryteriów finansowych, w tym nie przedłożył kompletnego sprawozdania finansowego za rok 2019, nie spełnił kryterium braku przeterminowanych zobowiązań, nie przedstawił sald z pracownikami oraz w sposób znaczny nie spełnił kryterium budżetu gwarantowanego umożliwiającego stworzenie profesjonalnych struktur sportowych i organizacyjnych do występowania w lidze zawodowej na odpowiednim poziomie.  

W związku w powyższym, na podstawie §11 ust. 5 lit. e), j), l) Regulaminu przyznawania licencji w rozgrywkach piłki ręcznej PGNiG Superliga w sezonie rozgrywkowym 2020/2021, Komisarz Ligi podjął decyzję o nieprzyznaniu Klubowi Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o. licencji.    

2) Stowarzyszenie Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia mimo kilkukrotnych wezwań do uzupełnienia dokumentacji, nie przedłożyło żadnych dokumentów wymaganych w procesie licencyjnym. Klub przesłał jedynie wniosek o udzielenie licencji do udziału w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2020/2021, które jest jedynie formalnym zgłoszeniem chęci udziału w procesie licencyjnym.  

Mając na uwadze brak jakichkolwiek dokumentów umożliwiających realną ocenę możliwości startu Stowarzyszenia Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia w rozgrywkach PGNiG Superligi, Komisarz Ligi na podstawie §11 ust. 5 lit. a), e), f), j) i l) Regulaminu przyznawania licencji w rozgrywkach piłki ręcznej PGNiG Superliga w sezonie rozgrywkowym 2020/2021, podjął decyzje o nieudzieleniu Stowarzyszeniu Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia licencji.

źródło: własne/PGNiG Superliga
Zobacz więcej: