REKLAMA

 

REKLAMA




2020-05-21 17:10:15
Ewa Basak

Szpera: Zawsze trzeba walczyć o jak najlepszy rezultat, a Kalisz jest głodny sukcesu

Marek Szpera ostatnio przedłużył umowę z Energą MKS-em Kalisz. - Chcemy przygotowywać się do nowego sezonu, już powoli myślimy o nim. Jak już wiemy, jest nowy trener w Kaliszu, ja też zostaje, więc będziemy robić wszystko, żeby było jak najlepiej – mówi rozgrywający. 

23 marca władze PGNiG Superligi podjęły decyzję o zakończeniu sezonu. Ostatecznie kaliszanie zajęli szóste miejsce. - Na pewno dla zawodników, jak i dla klubów jest bardzo ciężki czas. Wiadomo, skrócił nam się sezon, miejsca zostały przydzielone takie, jakie były w trakcie drugiej rundy. Nie mamy na to wpływu– podkreśla w wywiadzie z telewizją klubową Marek Szpera

REKLAMA

A jak ocenia miniony sezon kapitan drużyny? - Początek sezonu był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Zdobyliśmy mnóstwo punktów, co dobrze ustawiło nas w tabeli na rundę drugą. Te drugą rundę trochę zawaliliśmy, zagraliśmy słabiej, nie mogliśmy zdobywać punktów, ale no cóż, szóste miejsce wydaje się optymalnym wynikiem tego zespołu.

Nowym szkoleniowcem zespołu Energa MKS Kalisz został Tomasz Strząbała. - Na pewno jest to dobry trener z dużym doświadczeniem. Pracował bardzo długo w Kielcach, pokazał też, że potrafi dobrze poustawiać nawet drużynę, w której był tylko rok - Kwidzyn. Zrobił bardzo dobry wynik jak na tamte czasy – podkreśla reprezentant Polski. Myślę, że my, jak i zarząd też będziemy chcieli uzyskać dobry wynik. Zobaczymy jak to będzie, nie ma co się wychylać przed szereg, ale na pewno będziemy nad tym ciężko pracować.

Cel na przyszły sezon? Cele będziemy sobie stawiać, kiedy już wszyscy się razem spotkamy, ale jak zawsze trzeba walczyć o jak najlepszy rezultat. Tym bardziej, że Kalisz jest głodny sukcesu. Kibice chcą żebyśmy zagrali w play-offach i później powalczyli o coś więcej. Myślę, że będzie nas na to stać. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie, nie chcę wychodzić za bardzo do przodu.

- Moim zdaniem kibice powinni wrócić do hal jak najszybciej, a do września sytuacja powinna się już całkowicie unormować. Chciałbym, żeby wrócili w jak najliczniejszym gronie, bo przecież gramy w głównej mierze dla nich.Chcemy sprawiać radość, a wiadomo, że emocje w telewizji czy internecie nie są takie same, jak na swojej hali, czy nawet przy okazji meczu wyjazdowego. Także takie jest moje zdanie – dodał na zakończenie rozgrywający. 

źródło: Energa MKS Kalisz




Zobacz więcej: