REKLAMA

 

REKLAMA
2020-05-17 14:12:58
Wojciech Staniec

Oficjalnie: Mateusz Zembrzycki w Azotach Puławy!

Nowym zawodnikiem Azotów będzie Mateusz Zembrzycki. Bramkarz podpisał z puławskim klubem umowę na trzy lata.

- Pięć  ostatnich moich sportowych lat spędziłem w Opolu. To okres, po którym sportowiec szuka nowych wyzwań i jakichś zmian. Kiedy zatem pojawiła się oferta z Puław od razu z niej skorzystałem. Decyzja moja była o tyle ułatwiona, że Azoty-Puławy to uznana w Polsce marka, klub bardzo dobrze poukładany, profesjonalny. Wielu młodych, ale nie tylko, zawodników bardzo chciałoby tu występować - powiedział po podpisaniu umowy Mateusz Zembrzycki.

REKLAMA

- Oczywiście  zdaję sobie sprawę z faktu, że o miejsce w składzie będzie bardzo mocna  rywalizacja. Ale walka o wyjście na parkiet nie jest mi obca, bo w Opolu musiałem przecież stawić czoła Adamowi Malcherowi. Kiedy wychodziłem na boisko wielokrotnie udowadniałem, że znam swój fach i mam nadzieję, że tak będzie w Puławach - dodał.

Nowy bramkarz Azotów ma za sobą udany sezon w Gwardii, w której grał sporo i ostatnio spisywał się bardzo dobrze. Obok Zembrzyckiego bramki puławskiego klubu w przyszłym sezonie będą strzegli doświadczony Vadim Bogdanow i młody Wojciech Borucki. Na boisku nie będziemy już oglądali Valentyna Koshovego, który zostanie w Azotach w roli trenera golkiperów.

Mateusz Zembrzycki to bramkarz urodzony w 1997 roku, mierzący 195 cm. Jest wychowankiem Siódemki Legnica. Był już powoływany do kadry B reprezentacji Polski.

źródło i fot. Azoty Puławy
Zobacz więcej: