REKLAMA

 

REKLAMA
2020-03-25 16:05:55
Wojciech Staniec

Janc: Jeżeli awansujemy do Final4, to myślę, że zagram w nim w barwach PGE VIVE Kielce

Europejska Federacja Piłki Ręcznej zaproponowała dogranie sezonu Ligi Mistrzów w czerwcu, lipcu i sierpniu. Gdzie wtedy zagra Blaż Janc?

Obecny kontrakt Blaža Janca z PGE VIVE obowiązuje do końca czerwca 2020 roku, od 1 lipca będzie zawodnikiem FC Barcelony. Ale możliwe, że jego transfer do Hiszpanii opóźni się.

REKLAMA

W środę EHF opublikowała plan wznowienia rozgrywek Ligi Mistrzów w czerwcu, zakłada on, że Final4 miałoby się odbyć w końcówce sierpnia. Rodzi się więc pytanie, co z zawodnikami, którzy latem mieli zmienić klub.

Do tej sprawy podczas live na oficjalnym koncie PGE VIVE na Instragramie odniósł się Słoweniec. - Jeżeli Final4 będzie w sierpniu i my awansujemy, to myślę, że zagram dla zespołu z Kielc. Z kolei zawodnicy, którzy odchodzą z Barceloną, będą grali w Barcelonie. Ale to jeszcze nic pewnego - przyznał.

A jak Janc komentuje sam pomysł dokończenia sezonu w wakacje? - Widziałem tę informację, ale nie wiem jak to będzie wyglądało. To bardzo trudna sytuacja. Wszyscy wiemy, że w przyszłym roku są też Igrzyska, tak więc przy dużym natężeniu meczów, nie mielibyśmy nawet wolnego tygodnia - przyznaje. - Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, teraz myślimy o tym, żeby wszyscy byli zdrowi. To jest najważniejsze - zaznaczył Janc.
Zobacz więcej: