REKLAMA

 

REKLAMA
2020-03-23 10:17:59
Wojciech Staniec

Koniec sezonu PGNiG Superligi! PGE VIVE Kielce mistrzem Polski 2019/2020

W tym sezonie nie będzie już meczów w PGNiG Superlidze. Władze ligi zdecydowały się zakończyć rozgrywki.

- Komisarz Ligi podjął decyzję o zakończeniu sezonu PGNiG Superligi z zachowaniem miejsc w tabeli rozgrywek według punktacji uzyskanej w meczach rozegranych do dnia 12 marca 2020 roku - napisano w komunikacie Superligi.

REKLAMA

- Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo, kiedy mogłyby wrócić do treningów. A muszą mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozegrania meczów w rundzie finałowej i spadkowej. To dla nas trudna decyzja, ale uważamy, że najlepsza. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boisko silniejsi – mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Na podstawie dotychczas rozegranych spotkań, Komisarz PGNiG Superligi ustalił klasyfikację końcową rozgrywek sezonu 2019/2020 zgodnie z uzyskanymi przez kluby punktami, a w przypadku równej liczby punktów między dwoma zespołami, na podstawie bilansu bramek we wszystkich meczach

Ta decyzja oznacza, że mistrzem Polski - siedemnasty raz w historii zostało PGE VIVE Kielce, wicemistrzem Orlen Wisła Płock, a brązowe medale trafią do NMC Górnika Zabrze. 

Co ważne. - Podjęta została również decyzja o braku spadków. Tak więc wszystkie 14 drużyn spełniło kryterium sportowe wymagane do otrzymania prawa do startu w rozgrywkach sezonu 2020/2021 - wyjaśnia Superliga.

Klasyfikacja końcowa PGNiG Superligi w sezonie 2019/2020:

1. PGE VIVE Kielce

2. Orlen Wisła Płock

3. NMC Górnik Zabrze

4. Azoty-Puławy

5. Gwardia Opole

6. Energa MKS Kalisz

7. Zagłębie Lubin

8. Sandra SPA Pogoń Szczecin

9. Chrobry Głogów

10. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

11. MMTS Kwidzyn

12. Torus Wybrzeże Gdańsk

13. SPR Stal Mielec

14. Grupa Azoty Tarnów

źródło: inf. prasowa/własne
Zobacz więcej: