REKLAMA

 

REKLAMA
2020-03-17 12:31:30
Redakcja

Specjalista od defensywy nowym zawodnikiem Orlen Wisły! Mirsad Terzić wzmocni Nafciarzy

Oficjalnie! Latem do drużyny Orlen Wisły Płock dołączy Mirsad Terzić. Umowa będzie obowiązywała przez dwa lata. 

Płocki klub oficjalnie potwierdził transfer doświadczonego rozgrywającego. Mirsad Terzic od 2009 roku reprezentuje barwy Telekom Veszprem. W węgierskim klubie jest już legendą drużyny. W tym czasie dziewięć razy wygrał krajowe rozgrywki oraz Puchar Węgier. W latach 2015 i 2016, kiedy trenem Veszprém był Xavier Sabate, triumfował w rozgrywkach SEHA League. Pięć razy awansował także do Final Four Ligi Mistrzów.

REKLAMA

Od 2001 roku Terzić reprezentuje barwy Bośni i Hercegowiny. W drużynie narodowej rozegrał 168 meczów i zdobył 469 bramek.

- Kilka razy miałem przyjemność, bądź nieprzyjemność, grać przeciwko Terziciowi. Jeśli chodzi o ten element gry to bez wątpienia należy do światowej czołówki. Wciąż utrzymuje bardzo wysoki poziom, a poza boiskiem jest bardzo fajnym gościem. Liczę również, że młodsi zawodnicy będą czerpali z jego wiedzy i doświadczenia, co także przełoży się na ich indywidualny rozwój – mówi Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

Prezes Orlen Wisły Płock potwierdził także, że po obecnym sezonie Orlen Wisłę Płock opuści Renato Sulić. - Transfer Mirsada jest odpowiedzią na zmiany kadrowe, jakie po sezonie czekają pierwszy zespół. Mogę w tym miejscu już potwierdzić, że naszą drużynę opuści Renato Sulić, który nosi się z zamiarem zakończenia kariery . Terzić od wielu lat jest liderem obrony Veszprem i taką też rolę będzie pełnił w ORLEN Wiśle Płock. Jest to gracz o olbrzymim doświadczeniu zdobywanym w jednym z najlepszych klubów na świecie. Cieszę się bardzo, że od nowego sezonu będzie ono pracowało z korzyścią dla naszego zespołu – mówi prezes płockiego klubu. 

- Na początku chciałbym powiedzieć, że w mojej opinii Wisła to poważny i bardzo dobry zespół. Za każdym razem, kiedy graliśmy z Veszprem przeciwko niej, szczególnie w Płocku, nie było łatwo i chyba z ORLEN Areny nigdy jeszcze nie wywieźliśmy kompletu punktów – mówi Mirsad Terzić.

I dodaje: Atmosfera tutaj jest naprawdę dobra, hala piękna, a sam klub wysoko mierzy, więc decyzja o dołączeniu do takiego projektu przyszła dosyć łatwo. Oczywiście ważną kwestią w tym temacie był fakt, że wcześniej w Veszprem współpracowałem z Xavim Sabate oraz Josepem Esparem, więc mogę powiedzieć, że znam ich system gry. Moją rolą będzie przede wszystkim kierowanie obroną, natomiast jeśli trenerzy będą mnie potrzebowali w ataku, to zawsze będę do ich dyspozycji. Jestem typem gracza, który bardziej pracuje na dobro drużyny, niż na indywidualne statystyki.

źródło: inf.prasowa 

Czy Mirsad Terzic będzie dużym wzmocnieniem dla Orlen Wisły?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: