2020-02-22 21:57:49
Patryk Dziadura

Energa MKS o krok od ćwierćfinałów. Kaliszanie pokonali Torus Wybrzeże

Kaliszanie doczekali się zwycięstwa "za trzy" po ponad dwóch miesiącach i są jedną nogą w najlepsze "ósemce" PGNiG Superligi. Za Wybrzeżem ciągnie się koszmarna seria, ośmiu już porażek.

Trzy punkty - tyle w sumie uzbierały przed tym spotkaniem obie drużyny w 2020 roku. Cała pula należała do gospodarzy, bowiem po dwóch seriach rzutów karnych, po razie przegrali i wygrali. Na zwycięstwo w regulaminowym czasie MKS czekał od początku grudnia. 13 punktów różnicy w tabeli pomiędzy nimi mogło być tylko mylnym obiektywem przed starciem.

W Kaliszu zaczęło się od trzęsienia ziemi. Przy stanie 6:4 dla MKS-u i przewadze dwóch zawodników, Artur Bożek nierozważnym zagraniem zapracował na czerwoną kartkę już w dziewiątej minucie. Gdy zawodnicy otrzepali się z kurzu, miejscowi nie przejmując się utratą swojego obrońcy, systematycznie budowali przewagę (11:5).

Dobry rytm trzymała druga linia. Trio Kniaziew-Maciej Pilitowski-Szpera raz po raz straszyło bezradnych gdańszczan. Mając na tyłach niezawodnego jak zwykle Łukasza Zakretę, bez trudu utrzymywali przewagę przez cały mecz.

W gdańskiej siódemce dali o sobie znać ci, którzy zawodzili przed przerwą. Podopieczni trenera Kisiela znaleźli sposób na kaliszan podaniami na koło. Tam już czekał Paweł Salacz wykańczając okazje lub wywalczając "siódemki", które na bramki zamieniał Wojciech Prymlewicz. Szczytowym momentem była właśnie egzekucja Patryka Pieczonki dająca kontakt na 18:17 w 43. minucie.

MKS na widelcu nie był długo. Gospodarze powrócili do powiększania dystansu nad Wybrzeżem i spokojnie dowieźli zwycięstwo. Na cztery kolejki przed końcem fazy zasadniczej ma siedem punktów przewagi nad "kreską", gwarantującą grę w ćwierćfinale Superligi. Dla gdańszczan sobotni mecz to już ósma porażka z rzędu.

Energa MKS Kalisz - TORUS Wybrzeże Gdańsk 26:23 (14:9)

Energa MKS Kalisz: Liljestrand, Krekora, Zakreta - Adamski 2, Bożek, Drej, Galewski, Gąsiorek, Kamyszek, Klopsteg 3, Kniaziew 4, Maliarewicz 4, Misiejuk 3, Konrad Pilitowski 3, Maciej Pilitowski 4, Szpera 3

Kary: Adamski, Bożek - 2 minuty