2020-02-22 19:35:25

Cenne zwycięstwo Stali! Mielczanie zrobili ważny krok ku utrzymaniu w Superlidze

Walka pomiędzy Stalą Mielec a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski była zacięta. Ostatecznie z boju zwycięsko wyszli podopieczni Dawida Nilssona, którzy pokonali piotrkowianów 24:22.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć do jednostronnie. W siódmej minucie na tablicy widniał rezultat 4:0 na korzyść Piotrkowianina. Mielczanie zdołali zmniejszyć straty do dwóch bramek. Wtedy Bartosz Jurecki poprosił o krótką naradę ze swoimi podopiecznymi. Ta nie poskutkowała. Stal doprowadziła do remisu, pomimo że jeden z mielczan - Wiktor Jędrzejewski - ujrzał czerwoną kartkę skierowaną w swoją stronę. Po trzydziestu minutach mielczanie prowadzili 11:10.

Po powrocie na parkiet wciąż lepiej spisywała się Stal. Trener Jurecki prędko zarządał kolejnej rozmowy ze swoimi zawodnikami, bo choć mielczanie nie wychodzili na bardzo wysokie prowadzenie, to jednak Piotrkowianin nie potrafił skutecznie przegonić rywali. Na parkiecie widoczne było zaangażowanie i chęć zdobycia cennych punktów. Wiele trafień padało ze strony Dzianisa Valyntsaua (8 bramek), Piotra Swata (8) i Miljana Ivanovicia (7). Ten drugi zakończył mecz ze stuprocentową skutecznością.

Starania o zwycięstwo były zacięte, jednak ostatecznie okazało się, że z wygranej cieszyć mogła się Stal. Szczypiorniści z Mielca po sześćdziesięciu minutach gry prowadzili 24:22.

Stal Mielec -  Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:22 (11:10)