2020-02-19 08:03:29

Trudne zadanie Zagłębia! Lubinianie zagrają w Opolu

Na środę zaplanowano jedno spotkanie 21. serii PGNiG Superligi. Do Opola przyjedzie drużyna Bartłomieja Jaszki. Czy "Miedzowi" będą w stanie sprawić niespodziankę?

O kolejne ligowe zwycięstwo Gwardia powalczy z Zagłębiem Lubin. Obie drużyny potrzebują punktów, więc zapowiada się ciekawa rywalizacja. Po dwudziestu seriach opolanie zgromadzili na swoim koncie trzydzieści cztery oczka i zajmują piąte miejsce w tabeli. Natomiast  "Miedziowi" są na ósmym miejscu, ale do siódmej lokaty tracą tylko jeden punkt, a do głogowian dwa.

W ostatniej serii PGNiG Superligi podopieczni Rafała Kuptela pokonali po zaciętym meczu MMTS Kwidzyn 24:21. Zaś lubinianie musieli uznać wyższość NMC Górnika Zabrze, przegrywając 24:30.

- Ciężko wytłumaczyć to, co działo się w pierwszej i na początku drugiej połowy. Od początku byliśmy jak sparaliżowani. Nie wiem czym to było spowodowane, bo pokazywaliśmy, że potrafimy grać z silnymi zespołami, choćby z Puławami. Nie było takiego zęba w tym wszystkim, co robiliśmy, bo nie robiliśmy tego z przekonaniem, a to taki doświadczony przeciwnik potrafił wykorzystać – powiedział po spotkaniu z zabrzanami trener Zagłębia, Bartłomiej Jaszka.

Opolanie w minioną niedzielę zagrali drugi mecz fazy grupowej Pucharu EHF. W drugiej połowie meczu z Bjerringbro-Silkeborg Gwardia pokazała charakter i próbowała odrobić straty, ale ostatecznie lepsi o trzy bramki byli rywale. Z dobrej strony pokazał się Adam Malcher i na pewno lubinianie muszą grać konsekwentnie w ataku, aby pokonać doświadczonego bramkarza. Zagłębie jeśli che wygrać w Opolu musi wykluczyć ilość popełnionych błędów i od pierwszej minuty ambitnie walczyć z gospodarzami, pokazując charakter na parkiecie.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami Gwardia wygrała 31:27. Czy "Miedziowi" zrewanżują się rywalom?