2020-02-14 18:44:33

Karne w Głogowie! Chrobry pozostaje w walce o ósemkę

Ogromne emocje w Głogowie! O losach meczu Chrobry - Sandra SPA Pogoń decydował konkurs karnych. W siódemkach górą byli gospodarze.

To był ważny mecz dla układu tabeli. Chrobry zajmował przed pierwszym gwizdkiem dziewiąte miejsce i w razie wygranej mógł realnie włączyć się do walki o najlepszą ósemkę ligi. Z kolei Sandra SPA Pogoń była szósta i mogła aspirować do walki o piąte miejsce.

Przyjezdni pierwszą bramkę zdobyli dopiero w szóstej minucie spotkania. I właśnie gra w ataku i skuteczność była największą bolączką Sandra SPA Pogoni. Szczecinianie mieli ogromne problemy ze zdobywaniem bramek – w pierwszej połowie udało im się ich rzucić ledwie dziewięć. Wszystko za sprawą świetnie dysponowanego Rafała Stachery, który przed przerwą miał ponad 50 procent skuteczności!

Po kwadransie gospodarze prowadzili 7:3 i później przyjezdni mogli mocniej zmniejszyć straty, ale na posterunku był Stachera. Obie drużyny dobrze wyglądały w grze defensywnej i w pierwszej połowie kibice zobaczyli tylko 21 bramek.

Po wznowieniu gry spotkanie było toczone na zasadzie gol za gol. Ale w końcu po bramkach Wojciecha Matuszaka oraz Dawida Krysiaka w 41. minucie „Portowcy” doprowadzili do remisu 16:16 i był to ich pierwszy korzystny wynik od stanu 0:0. Niezadowolony z takiego obrotu spraw o czas poprosił trener gospodarzy – Vitalij Nat.

Później dwie bramki z rzędu zdobyli głogowianie, a Sandra SPA Pogoń odpowiedziała serią trzech goli i w 47. minucie wyszła na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Później przyjezdni mieli już nawet trzy trafienia przewagi.

Jednak gospodarze się nie poddawali i zmniejszyli straty do jednego oczka, a 80 sekund przed końcem Adam Babicz doprowadził do remisu po 24. Pogoń odpowiedziała trafieniem Rybskiego. trener Nat wycofał bramkarza i Chrobry atakował siódemką. Piłka trafiła do na koło do Jakuba Orpika, który był faulowany i sędziowie podyktowali rzut karny. Dawid Przysiek pokonał Antona Terekhova i o losach meczu musiał decydować konkurs siódemek.

W tym elemencie lepsi byli gospodarze i to oni cieszyli się z dodatkowego punktu.

Chrobry Głogów - Sandra SPA Pogoń Szczecin 24:24 (12:), po karnych 3:1

Czy Chrobry awansuje do najlepszej ósemki?