REKLAMA

 

REKLAMA
2020-02-14 08:50:23
Wojciech Staniec

PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock, a może Bundesliga? Gdzie zagra Michał Olejniczak?

Jeszcze nigdy nie zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej, a już ma za sobą udział w Euro, na którym został uznany odkryciem turnieju. Mowa o Michale Olejniczaku, który latem po maturze zmieni klub. Gdzie zagra?

Obecnie Michał Olejniczak występuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Obecnie jest w ostatniej klasie szkoły średniej, w maju będzie zdawał maturę, a następnie na pewno wybierze nowy klub. 

REKLAMA

Uważany za ogromny talent Olejniczak na brak ofert nie może narzekać. Rozgrywającego chcą dwa największe polskie kluby, czyli PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock. Mówi się też, że młody zawodnik jest w kręgu zainteresowań klubów z Bundesligi, ale sam nie potwierdza tych doniesień. – Mogę tylko powiedzieć, że mam oferty z polskich klubów. O innych nie słyszałem - mówi w rozmowie z kielce.wyborcza.pl.

Olejniczak potwierdził portalowi kielce.wyborcza.pl rozmowy z PGE VIVE. Decyzja w tej sprawie ma zapaść do końca lutego. 

W przyszłym sezonie na parkietach Superligi na boisku będzie musiało przebywać dwóch zawodników z polskim obywatelstwem, tak więc uchodzący za duży talent Olejniczak dla klubów "wielkiej dwójki" byłby cennym transferem. Nawet w perspektywie kolejnych lat.

Z jakim klubem umowę podpisze Michał Olejniczak?Zobacz więcej: