REKLAMA

 

REKLAMA
2020-02-12 21:16:57
Ewa Basak

Jakub Moryń znalazł nowy klub! Dołączył do Torus Wybrzeża Gdańsk 

Po rozwiązaniu kontraktu z Azotami Puławy Jakub Moryń znalazł nowy klub. Rozgrywający do końca sezonu będzie zawodnikiem Torus Wybrzeża Gdańsk.  – Chcemy zobaczyć, jak będziemy współdziałać i nie wykluczamy ewentualnej dalszej współpracy na następny sezon – przyznaje Damian Wleklak.

Jakub Moryń latem dołączył do Azotów Puławy, ale współpraca z klubem z województwa lubelskiego w styczniu dobiegła końca. Rozgrywający szukał klubu i wybrał ofertę Torus Wybrzeża Gdańsk.

REKLAMA

– Zbliżamy się do play-outów i będą to bardzo ważne mecze. Kuba grał już w barwach Lubina właśnie w tych rozgrywkach, więc jego ogranie i umiejętności – potwierdzone wyjazdami na zgrupowania reprezentacji Polski – na pewno się przydadzą. Kuba był bez klubu, a jeszcze przy kontuzji Mateusza Wróbla, będzie możliwość, aby pograł tutaj razem z Jackiem Sulejem, bo może grać także na lewym rozegraniu. Mam nadzieję, że troszkę przyspieszymy naszą grę i na pewno jest to dobre rozwiązanie dla nas – wyjaśnia menedżer klubu. 

23 – latek w Torus Wybrzeżu ma pomóc na środku i na boku rozegrania. – Rozmawiałem z Kubą wcześniej. Przedstawiłem mu sytuację, w której się znajdujemy i czego ewentualnie od niego bym oczekiwał. Klub i zawodnik się porozumieli i dlatego jest dzisiaj (12 lutego) na zajęciach – mówi trener gdańszczan, Krzysztof Kisiel. 

Do zespołu na zasadzie wolnego transferu do końca obecnego sezonu. – Chcemy zobaczyć, jak będziemy współdziałać i nie wykluczamy ewentualnej dalszej współpracy na następny sezon – przyznaje Damian Wleklak. 

źródło i fot.: wybrzeze-gdansk.pl
Zobacz więcej: