REKLAMA

 

REKLAMA
2019-12-01 14:52:42
Wojciech Staniec

Blaż Janc w tym roku nie zagra już w PGE VIVE. Słoweniec dostał wolne

W czterech ostatnich meczach w 2019 roku PGE VIVE będzie musiało radzić sobie bez Blaża Janca.

Blaž Janc był ostatnio bardzo mocno eksploatowany. Sporo grał już w początkowej fazie sezonu, a ostatnio gdy urazu nabawił się Arkadiusz Moryto na parkiecie spędzał po sześćdziesiąt minut. 

REKLAMA

Janc w sobotę zagrał świetny mecz z Mieszkowem, rzucił siedem bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiego klubu.

Jak się okazało był to ostatni mecz Janca w PGE VIVE w tym roku. Z powodu dużych obciążeń w ostatnich miesiącach zdecydowano, że Słoweniec dostaniec wolne trochę wcześniej niż reszta drużyny. Jest to spowodowane problemami z barkiem, które dolegały Słoweńcowi od jakiegoś czasu. Skrzydłowego zabraknie w meczach ze Stalą Mielec, Sandra SPA Pogonią Szczecin, NMC Górnikiem Zabrze i Gwardią Opole. 

Wszystko wskazuje na to, że Arkadiusz Moryto wystąpi już w środowym meczu ze Stalą i to na nim spocznie oobowiązek gry na prawym skrzydle. 

Obecny sezon jest ostatnim dla Janca w PGE VIVE. Latem 2020 zmieni on klub i najpewniej trafi do FC Barcelony, ale tego transferu oficjalnie jeszcze nie potwierdzono. 
Zobacz więcej: