2019-11-30 20:51:15
Patryk Dziadura

Niespodzianka w Mielcu! Stal surową nauczycielką Gwardii

Przyjezdni chcieliby o tym wieczorze zapomnieć jak najszybciej. 24 straty i zaskakująca lekcja od ostatniej drużyny Superligi. "Czeczeńcy" zwyciężają po raz pierwszy od 6 października.

Opolanie wyglądali jakby jeszcze byli w podróży do Mielca. Koszmarne błędy w ataku wykorzystywali przed przerwą mielczanie w liczbie pięciu, a póki co do dziewiątej minuty było 7:3. Nawet jeśli obrona nie przejmowała piłki w obronie spośród dwunastu błędów w ataku Gwardii w pierwszych trzydziestu minutach, o tyle świetnie asystował Tomasz Wiśniewski dokładając dużo w bramce.

Stalowcy ruszyli z kolejną odsieczą po kwadransie. Bezbłędny na kole był Piotr Krępa, a kolejne kontry wykorzystywał Paweł Wilk, czym podwyższyli przewagę już do wyniku 13:7. Opolska siódemka była jedynie tłem dla "Czeczeńców", choć punktem wzrotnym mógł być krytyczny moment w drugiej połowie.

Jedyna rzecz do jakiej można było się przyczepić w szeregach Stali to skuteczność z siódmego metra. Abstrahując od "siódemek", wymiar kary niwelowali bramkarze, choć Gwardziści wciąż grali na zaciągniętym hamulcu. Malcher i Zembrzycki mogli bronić pierwsze rzuty, ale bardzo często do dobitek dochodzili Piotr Krępa czy Hubert Kornecki dopełniając formalności.

Nie minęło czterdzieści minut, a gospodarze rozbijali opolan 23:13. Do tego chwilę później Mateusz Jankowski wylądował na trybunach z czerwoną kartką. Wówczas Gwardziści wyszli obroną 3-3 i zaczęli krok po kroku dobierać się do zagubionych mielczan. Karol Siwak wykończył kontrę na 27:23, gdy zostało jeszcze dziesięć minut do końca, ale to wszystko na co było stać opolan. Tym samym drużyna Rafała Kuptela ustąpiła z czwartego miejsca na rzecz Azotów Puławy.

SPR Stal Mielec - KPR Gwardia Opole 34:26 (15:11)

SPR Stal Mielec: Andjelić, Wiśniewski - Ćwięka 1, Dutka, Grzegorek, Janyst 2, Jędrzejewski 1, Kornecki 4, Krępa 7, Krupa 6, Olszewski, Skuciński, Wilk 3, Wojdak 4, Wołyncew 6

Kary: Jędrzejewski, Krupa - 4 minuty; Grzegorek, Krępa - 2 minuty

Karne: 5/10

KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki - Działakiewicz 2, Jankowski 2, Kawka 2, Klimków 1, Lemaniak 4, Małecki, Mauer 3, Milewski, Mokrzki 4, Morawski, Siwak 3, Skraburski 1, Zarzycki 2, Zieniewicz 2

Kary: Jankowski, Kawka, Milewski, Morawski, Zieniewicz - 2 minuty