REKLAMA

 

REKLAMA
2019-11-08 09:28:12
Ewa Basak

Czy MMTS przerwie serię porażek, a Chrobry sprawi niespodziankę w Opolu? Piątek z PGNiG Superligą

Na piątek zaplanowano dwa spotkania 10. serii PGNiG Superligi. Ciekawie zapowiada się mecz w Kaliszu, gdzie miejscowa Energa MKS zmierzy się z MMTS-em, a do Opola przyjedzie zespół Chrobrego Głogów. 

Podbudowani ostatnim zwycięstwem w Gdańsku kaliszanie w piątek zmierzą się z MMTS-em Kwidzyn. Podopieczni Dmytro Zinchuka liczą na przerwanie serii porażek, ale Energa MKS nie odda punktów bez walki. Drużyna Patrika Liljestranda będzie miała dodatkowy atut w meczu - własną publiczność, która zawsze wypełnia halę i mocno wspiera swoich zawodników. MMTS ostatnio cieszyło się z wygranej w 5. serii rozgrywek, czy w Kaliszu nastąpi przełamanie? W poprzedniej serii PGNiG Superligi Energa MKS pokonała na wyjeździe Torus Wybrzeże Gdańsk 27:20, zaś MMTS musiał uznać wyższość PGE VIVE Kielce 22:40

REKLAMA

Spotkania pomiędzy tymi drużynami są zawsze zacięte, a w piątek również będziemy oglądać wyrównaną walkę, a może o zwycięstwie zdecydują rzuty karne? Bramkarze kwidzynian muszą zwrócić uwagę na białoruskiego rozgrywjącego Energi MKS-u, który w tym sezonie notuje bardzo dobrą skuteczność. Kirył Kniazieu ma na swoim koncie pięćdziesiąt siedem bramek. W ostatnim meczu bardzo dobrze między słupkami kaliszan zaprezentował się Łukasz Zakreta, więc kwidzynianie muszą grać konsekwentnie w ataku, by nie popełniać prostych błędów, gdyż Energa MKS szybko zbuduje przewagę. 

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn, piątek, godz. 18 

Gwardia Opole o kolejne punkty w sezonie powalczy z Chrobrym, który w tym sezonie gra falami i potrafi zaskoczyć przeciwnika. Podopieczni Rafała Kuptela muszą być skoncentrowani od samego początku spotkania. W ostatniej serii rozgrywek opolanie pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 31:27, a głogowianie byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki i wygrania z NMC Górnikiem, jednak po nerwowej końcówce lepsi o jedną bramkę byli zabrzanie. Czy zespół Witalija Nata postawi się brązowym medalistom mistrzostw Polski?

Jak wygląda sytuacja w tabeli? Opolanie po dziewięciu seriach zgromadzili na swoim koncie osiemnaście punktów i zajmują czwarte miejsce. A Chrobry z dobytkiem dziesięciu punktów jest na dziewiątym miejscu. 

Głogowian czeka trudne zadanie, ale zespół zrobi wszystko, by sprawić niespodziankę w Opolu. Goście muszą znaleźć sposób na Adama Malchera, który kapitalnie broni w tym sezonie i na pewno w piątek będzie chciał zamurować bramkę. Gospodarze muszą także uważać, ponieważ w bramce rywali świetnie spisuje się Rafał Stachera. 

Gwardia Opole – Chrobry Głogów, piątek, godz. 19 
Zobacz więcej: