REKLAMA

 

REKLAMA
2019-10-10 11:46:00
Wojciech Staniec

PGNiG Superliga chętnie oglądana! Znamy wyniki za wrzesień

632033 - tyle osób we wrześniu w sumie oglądało mecze PGNiG Superligi na antenach TVP. Kibice więc chętnie włączają transmisje ze spotkań piłki ręcznej.

Od początku sezonu prawa do pokazywania PGNiG Superligi ma TVP. Większość meczów można oglądać na ogólnodostępnej TVP Sport, część w regionalnych oddziałach. Dużym plusem jest też to, że mecze można śledzić na stronie internetowej w sport.tvp.pl oraz w aplikacji.

REKLAMA

Wcześniej - przez trzy sezony PGNiG Superligę można było oglądać na antenach nc+, czyli telewizji kodowanej, która dostępna jest tylko dla osób, które wykupiły abonament.

Pierwszy miesiąc PGNiG Superligi w TVP Sport to spory sukces. W sumie pokazano osiem meczów, które oglądało 632 033 widzów, co daje średnią 80 223. Jak informuje Superliga rok temu wrześniowe mecze przyciągnęły przed telewizory 45 tysięcy kibiców.

Co ciekawe, we wrześniu 2019 roku PGNiG Superliga miała większą oglądalność niż przez cały sezon 2018/2019.

Z takiej oglądalności zadowolony jest prezes Superliga sp. z o.o. - Zgodnie z obraną przez zarząd strategią, PGNiG Superliga w znaczny sposób zwiększyła swoje zasięgi. To niezwykle istotne w kontekście rozwoju ligi – zarówno pod kątem promocyjnym, jak i biznesowym. Dzięki nowym kontraktom budujemy zainteresowanie rozgrywkami oraz umożliwiamy spółce ligowej i klubom zwiększenie przychodów sponsorskich oraz reklamowych. Dla biznesu poziom oglądalności jest jednym z najważniejszych wskaźników wpływających na wartość kontraktów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej oglądalności, a szereg zaplanowanych działań promocyjnych pozwala spodziewać się dalszych wzrostów - mówi Marek Janicki.

"W ramach zawartego kontraktu z Telewizją Polską S.A., wybrane mecze mogą być transmitowane również na antenach regionalnych ośrodków. We wrześniu z takiej możliwości skorzystała stacja TVP Opole, przeprowadzając transmisję z dwóch spotkań Gwardii Opole. Dwa mecze zgromadziły 10,6 tys. telewidzów na antenie TVP Opole oraz 1 981 na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej" - informuje też PGNiG Superliga.

źródło: własne/inf. prasowa
Zobacz więcej: