REKLAMA

 

REKLAMA
2019-10-09 20:36:00
Ewa Basak

Sabate: Zdołaliśmy pokonać wspaniałą drużynę ze znakomitymi zawodnikami w składzie

Pierwsza odsłona "Świętej Wojny" zapewniła kibicom wielkie emocje! Orlen Wisła po wojnie nerwów pokonała PGE VIVE Kielce 27:26. Co powiedzieli na konferencji pomeczowej trenerzy i zawodnicy? 

Talant Dujszebajew (trener PGE VIVE Kielce): - Gratulacje dla Orlen Wisły. Przez sześćdziesiąt minut była bardzo dobra walka. Oba zespoły grały na bardzo wysokim poziomie. Szkoda, bo wygrywaliśmy dwoma bramkami, ale nie wytrzymaliśmy tego. Popełniliśmy błędy, nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam i potem Płock trzymał piłkę, zdobył bramkę i wygrał. To był mecz na poziomie Ligi Mistrzów, fajne widowisko. 

REKLAMA

Xavier Sabate (trener Orlen Wisły Płock): Gratulacje dla PGE VIVE Kielce, to było znakomite widowisko. Zdołaliśmy pokonać wspaniałą drużynę ze znakomitymi zawodnikami w składzie. W drugiej połowie mecz mógł potoczyć się w dwojaki sposób, każdy mógł wygrać. Po zmianie stron na parkiet wyszedł Andreas Wolff, który wybronił wiele sytuacji i PGE VIVE  mogło wygrać ten mecz. My pracowaliśmy i wierzyliśmy do samego końca, że możemy odnieść zwycięstwo. Dziękuję kibicom za stworzenie fantastycznej atmosfery. Wiemy, że musimy jeszcze dużo pracować, bo przed nami jeszcze długa droga. Chciałbym jeszcze raz podziękować kibicom za stworzenie  niesamowitej atmosfery na meczu. Z pokorą przyjmujemy zwycięstwo nad Kielcami i stąpamy twardo po ziemi. 

Mateusz Kornecki (bramkarz PGE VIVE Kielce): Gratulacje dla Orlen Wisły. Dla nas super początek, po którym nic nie zapowiadało, że tak będzie toczył się mecz. Im dalej w spotkanie tym Płock zbliżył się do nas i nas przełamał. Końcówka była bardzo nerwowa. Andreas Wolff dobrze bronił, ale nie wytrzymaliśmy końcówki. Orlen Wisła wygrała i życzę im dalej powodzenia

Niko Mindegia (rozgrywający Orlen Wisły Płock): Oczywiście był to niezwykły mecz dla nas. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pokonaliśmy PGE VIVE i mogliśmy sprawić wiele radości naszym kibicom. Tak jak trener mówił, przed nami jeszcze wiele pracy, ponieważ sezon jeszcze długi. To były bardzo dobre zawody. A teraz przed nami teraz bardzo ważny mecz w Danii.

fot. SPR Wisła Płock
Zobacz więcej: