REKLAMA

 

REKLAMA
2019-07-09 09:04:00
Wojciech Staniec

Mateusz Piechowski zostaje jednak w Orlen Wiśle Płock!

W przyszłym sezonie zawodnikiem Orlen Wisły nadal będzie Mateusz Piechowski. Nowa umowa będzie obowiązywała przez najbliższy rok, ale w kontrakcie jest zapis o przedłużeniu go o kolejny sezon.

- Podczas jednej z naszych rozmów obiecałem Mateuszowi, że postaramy się przygotować satysfakcjonującą dla obu stron ofertę, tym bardziej, że w składzie na kolejny sezon widział go trener Sabate. Naturalnie cieszę się, że Mateusz pozostanie w klubie, gdyż swoją ciężką pracą oraz postawą na boisku w końcówce minionego sezonu pokazał, że warto w niego inwestować oraz że posiada potencjał na czołowego obrońcę Superligi. W czerwcu tego roku wystąpił w reprezentacji Polski, co również świadczy o tym, że Mateusz w obronie daje oczekiwaną jakość. A na ten element najbardziej stawia trener Sabate  – przyznaje prezes SPR Wisły, Robert Czwartek.

REKLAMA

Piechowski nie mógł narzekać na brak ofert. - Prowadziliśmy długie negocjacje z Azotami Puławy, ale nie satysfakcjonowały mnie zaproponowane warunki kontraktu. Pod koniec rozmów byłem bliżej przejścia do Ademar Leon, lecz postanowiłem zostać, ponieważ bardzo się rozwinąłem pod okiem Xaviego w poprzednim sezonie i chciałbym to kontynuować - wyjaśnił sam zawodnik.

Obrotowy już drugi rok z rzędu był blisko odejścia z Orlen Wisły. W poprzednim sezonie podpisał już nawet umowę z hiszpańską ekipą La Rioja. Jednak tam doszło do zmiany trenera i kontrakt został rozwiązany. Ostatecznie Piechowski został w Płocku.

Orlen Wisła juz pod koniec maja informowała, że raczej i tym razem nie uda się przedłużyć kontraktu z Piechowskim. Miało to być spowodowane ograniczeniami budżetowymi. Ostatecznie jednak udało się dojść do porozumienia i wychowanek zostanie w Płocku na kolejny sezon.

wypowiedzi: inf. prasowa
Zobacz więcej: