REKLAMA

 

REKLAMA
2019-06-27 14:49:00
Ewa Basak

Przyspieszony transfer NMC Górnika! Reprezentant Polski od przyszłego sezonu wzmocni zabrzan

Adrian Kondratiuk wzmocni NMC Górnika Zabrze już od przyszłego sezonu. – Celem Adriana był dalszy rozwój. Jego poprzedni sezon był naprawdę dobry, miał najwięcej asyst w całej lidze, nic dziwnego, że wpłynęła oferta od Zabrza. Górnik był jego celem już od dawna, więc chciał przejść tam już w tym sezonie – powiedział prezes klubu, Serge Bosca.

Pod koniec maja zabrzański klub poinformował o podpisaniu umowy z rozgrywającym, o czym pisaliśmy tutaj. Na początku Adrian Kondratiuk miał dołączyć do NMC Górnika w 2020 roku, jednak transfer został przyspieszony i zawodnik wzmocni drużynę już od przyszłego sezonu. 

REKLAMA

Kontrakt 26 - latka z Energą Wybrzeżem obowiązywał jeszcze rok, ale reprezentant Polski zmieni klubowe barwy już teraz. – Pojawiła się okazja, żeby wskoczyć o mały poziom wyżej. Zabrze zazwyczaj gra o trochę wyższe cele, aniżeli Wybrzeże. Dla mnie jest to awans sportowy i to był główny czynnik, by zdecydować się na ten krok. W przyszłym sezonie będę reprezentował barwy Górnika Zabrze – skomentował Kondratiuk.

W zbliżającym się sezonie NMC Górnik będzie prowadzony przez Marcina Lijewskiego, który wcześniej był trenerem Energi Wybrzeża Gdańsk, więc Adrian Kondratiuk będzie miał okazję znów współpracować z tym szkoleniowcem. 

Zawodnik jest bardzo wdzięczny za wszystkie lata spędzone w gdańskim klubie, ale przygoda z Energą Wybrzeżem dobiegła końca.  – Z tego miejsca chciałbym podziękować za tych siedem lat współpracy. Lepszych i gorszych chwil, chwil radości i smutku. Będę dobrze wspominał Wybrzeże, więcej było tych chwil, w których się cieszyliśmy. Poznałem tu wielu świetnych ludzi pracujących w klubie, jak i zawodników. Tak naprawdę to Wybrzeże ukształtowało mnie jako zawodnika i chciałbym podziękować zawodnikom i działaczom, z którymi miałem przyjemność pracować w tym klubie. Życzę im wszystkiego dobrego w przyszłym sezonie – dodał na koniec reprezentant Polski. 

źródło: wybrzeze-gdansk.pl
Zobacz więcej: