REKLAMA

 

REKLAMA
2019-06-08 13:10:00
Ewa Basak

Z drużyny mistrza Polski juniorów do pierwszego zespołu Orlen Wisły! Szansa dla młodego skrzydłowego

Mikołaj Czapliński podpisał trzyletni kontrakt z Orlen Wisłą Płock. - Bez wątpienia Mikołaj jest jednym z tych zawodników młodego pokolenia, którzy w przyszłości mogą należeć do najlepszych w Polsce na tej pozycji – mówi prezes SPR Wisły Płock, Robert Czwartek.

Od przyszłego sezonu młody skrzydłowy będzie rozwijał swoje umiejętności pod okiem Xaviera Sabate. Mikołaj Czapliński podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Umowa z Orlen Wisłą będzie obowiązywała przez trzy lata. 

REKLAMA

- Już sam debiut w pierwszej drużynie był dla mnie niezwykłym przeżyciem, natomiast podpisanie kontraktu z Wisłą to dla mnie wielkie wyróżnienie. Nie będę ukrywał, że po sezonie pojawiły się propozycje z innych klubów, jednak możliwość pozostania w mieście, w którym się wychowałem i gram od dziecka to było to, czego naprawdę chciałem – nie ukrywał zadowolenia po podpisaniu umowy, Mikołaj Czapliński. - Mam świadomość rywalizacji na mojej pozycji, dlatego moim celem na ten sezon jest pokazanie się i otrzymanie od trenera jak najwięcej szans do grania. Nastawiam się na ciężką pracę, aby dorównać doświadczonym kolegom. Odbyłem rozmowę również z trenerem Sabate. Dotyczyła ona przede wszystkim mojego rozwoju. Trener zwrócił uwagę, że powinien on się odbywać krok po kroku i abym zawsze dawał z siebie sto procent.

18 - latek w minionym sezonie zdobył mistrzostwo Polski juniorów, a na turnieju finałowym został królem strzelców zdobyć dwadzieścia jeden bramek. O miejsce w pierwszym składzie będzie walczył z Przemysławem Krajewskim i Lovro Mihiciem. 

- W naszym interesie jest dbać o takich zawodników jak Mikołaj i stwarzać im możliwie najlepsze warunki do rozwoju, ale jednocześnie musimy pamiętać o dobru całego zespołu i wynikach sportowych. Oczywiście rzadko który junior „z miejsca” jest w stanie dać nam jakość, której oczekujemy. Dlatego ten proces adaptacyjny czasami trwa długo, ale najważniejsze, że tacy zawodnicy jak Paweł Kowalski, Damian Woźniak, czy teraz Mikołaj mają szansę „otrzaskania się” ze starszymi kolegami i poznanie systemu, w którym pracuje pierwszy zespół. To jest nasza inwestycja - mówi Dyrektor Sportowy Orlen Wisły, Adam Wiśniewski. 

źródło i fot.: inf.prasowa
Zobacz więcej: